Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen a gépen szerintetek mit...

Ezen a gépen szerintetek mit lenne érdemes újítani?

Figyelt kérdés

Gép hardverei:

Intel E4600 2.4 Ghz C2D

ASUS GeForce 8600GT 512 MB DDR2

3 GB DDR2 800mhz ram


Windows 7 op. rendszerrel, játékra és egyéb használatra.

Tudom alaplapot kellene cserélnem és arra építenem, de arra nincs pénzem.


2011. okt. 26. 22:15
1 2
 11/16 mrillegal1 ***** válasza:

legdurvább proccot vedd meg meg 1 gigás vidkarit ha lesz lovéd dobáld ki a ramjaidat és kináld meg a géped minöségivel 2x 2 giga talán elég is lenne valami hasonlobol:

[link]

2011. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sztem nehéz megmondani költs e rá vagy sem.

Vehetnél Core2 Quad vagy Quad Core procit, amivel egy erős i3-as szintjét érnéd el, de az aránytalanul sokba (50-60k) kerülne, max akkor lenne jó ha használtan nagyon olcsón hozzá tudsz jutni.

Memóriának meg bőven jó az a 3GB, ha több lenne se lenne semmi jobb, főleg 800MHZ-nél többet nem is bírhat az alaplap valószínűleg.


Reálisan nézve:

20k-ért egy Pentium E6700 Proci jön ki kb, ez vagy 1,5-2x erősebb a jelenlegi procidnál.

[link]

egy későbbi videókari cseréhez jól jöhet, és ha nem is fullhd-ben, de használhatóan játszhatnál még 1 ideig vele.


Videókártya téren, egy olcsóbb AMD HD6750 vagy egy HD5670 kártya jönne ki, a jelenlegihez képest viszonylag nagy teljesítmény növekedést kellene prodkálniuk...főleg a 6750-nek.


Ha nagyon cserélni kell, akkor elsősorban videókártya, ott szétnéznék a használt kártyák között is, ki lehet fogni szép darabokat.

Azután ha a proci kevés lenne, vagy épp úgy lenne pénz, akkor lehet lecserélnél a fent linkelt Pentium szintű procira, és akkor már egy viszonylag korrekt gép jönne össze, ami alap dolgora is gördülékeny lenne, és azért játékokra is használhanád, csak lennének kompromisszumok a grafika terén.


És lehet én látom rosszul, de sztem egy 40k ráköltésével egy jó 2 évig el lehetne lenni ezzel is játékok terén, és utána is meg ameddig bírja, f@sza kis családi gép lehet filmnézésre, meg alap dolgokra....míg egy igazán "játékos kedvű" gép az 120-150k-körülre jönne ki, 100 alatt már az is kompromisszumos lenne, 60-80k körül meg ugyanannyit tudna mintha ebbe költenél.


Ha a jelenlegi forint árakat nézem, akkor nem éri meg mert minden aránytalanul drága.

Viszont ha mákod van akkor belefuthatsz finomságokba is használtan, pl:

[link]


Ilyesmi kari+későbbi proci újítás, és akkor kb 40k-ból kihozol következő 2-3 évre egy egész használható gépet.

Mert ajkárhogy mondják hogy vegyél új gépet, az ígyis-úgyis 3x annyiba kerülne...és lehet én vagyok a hülye, de nálam ez pl sokat számítana, de te tudod mennyit ér neked az hogy "full csillivilli grafikán" játssz. Így meg, kisebb újítás és még 2-3 évnyi élettartam.

2011. okt. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

@12:07

Én azért mondom az új gépet, mert az nem 2-3 évig gép, hanem 5-6-ig. A mostani gépem 6.5 éves, fél éven belül lecserélem, de mostanáig hozzá se kellett nyúlni.

2011. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem AM3 vagy AM3+ alaplap kell.. bele min 2Gb DDR3 RAM.. egy 1GB-s VGA.. és még egy X2-es vagy X4-es Athlon vagy Phenom. Ezen ne újíts szerintem. Gyűjts, add el aztán ezt és rakj össze egy faszát. Utána azt újítgasd majd lassanként ha szükség van vmire bele. :)
2011. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

@ 12:11

Értem én, csak mint érveltem, ahhoz hogy 5-6 évig bírja egy gép, ahhoz most 120-150et kellene rákölteni, ha viszont egy olcsóbbat venne, akkor az ugyanúgy 2-3 évig lenne használható hozzányúlás nélkül. Az mi otthoni gépünk is 4 éves, és oké, elvoltunk vele minimum grafikai beálítások mellett, de azért már kb 2ik évétől érződött rajta a "spórolás".

Annyit mondjuk hozzá kell tenni, hogy annyira vészesen ez a mostani konfig sem gyenge, vmi alap grafikával bármit el kell futtatnia, szóval kihúzható még vele egy jó idő.


Sztem attól ügg milyen háttere van a kérdezőnek, ha azt mondja hogy 1 éven belül összejön egy új gépre való, akkor ne költsön erre, de ha mondjuk épp egy 15 éves srác a kérdező, akinek egyetemig nem lesz szüksége új gépre, az sztem ráköltheti és akkor addig bőven jó lesz. De én pl saját gépemre nem költöttem volna ha nem melóra kellett volna, hanem vettem volna erősebb cuccokat a régibe.


De összességében tényleg attól függ, hogy lesz e előre láthatólag pénze a kérdezőnek egy tényleg pöpec kis gépre, mert ha nem, akkor simán költhet erre most, és akkor ráér későbbre gyűjteni egy teljesen új konfigra.


@13:14

X2-es proci szintén kevés lenne, ráadásul ahhoz új lap kell, X4-esek meg 25-30k körül vannak+15-20k új deszka, 2GB ram megintcsak kevés.

Az meg h 1GB videókártya...1GB HD6990 vagy 1GB X1650 nagyon nem mindegy...meg ahhoz is ami már tényleg hosszabb távú lenne az 25-30k körül lenne. (és kéne hozzá a többi hardver ami kihajtja)


Én egyelőre maradok az eddigi álláspontomnál.

2011. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Eltaláltad a lényeget azzal hogy milyen háttere van a kérdezőnek.

Vegyük példának azt hogy most rá költ 40-60k-t és még egy ideig kihúzza viszont ha kb fél egy éven belül spórol vagy 12-150k-t akkor nem érdemes.

Ha erre választ kapunk akkor nem kell vitázni és könnyen ellehet dönteni.

2011. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!