Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik napról a másikra, a...

Egyik napról a másikra, a procim fél óra alatt túlmelegszik, a gép leáll. Miért?

Figyelt kérdés

Egy Intel Core 2 Duo E6320-ról beszélünk.

Aida64-el nézegetem a hőmérsékletet, és ha YouTube-on egy fél órát videókat nézegetek, szép lassan fokozatosan mindkét mag 80 °C-ig melegszik, aztán a gép leáll. Egy hónapja pasztáztam, a ventilátor forog, egy hónap alatt sem a terhelés nem volt több, sem a gép környezetén, felépítésén nem történt módosítás.


2011. okt. 9. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A variáció: a tápod szar és kezdi megsütni a procit.

B variávió: az alaplapod szar és hagyja megsütni a procit.

C variáció: mind2 szar és grillezik a procid.

Ha egyik se akkor lehet a proci a gond.

2011. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

D variáció: a procid szar és túl magas feszültségre áll.

De ha csak youtube közben csinálja, akkor az is lehet, hogy a böngésződ használja 100%-on a procit, bár ettől még egy normális hűtés mellett nem szabadna túlmelegednie.

2011. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem csak YouTube közben csinálja, csak ezzel tudtam egyszerre figyelemmel követni. Ha filmet nézek, ha játék fut, bármi, ami a procit veszi igénybe.

Hogy tudnám letesztelni, hogy a procival van-e gond vagy a hűtéssel?

Esetleg ha az alaplap a hibás, akkor ha csak a videókártyát nyúzom, akkor is ki kellene kapcsolnia?

Köszi az eddigi válaszokat is!

2011. okt. 9. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:

A procihűtő rendesen rajta van? Nem mozdult el véletlenül?

Nem állt meg rajta a venti?

Szedd le, pasztázd újra a procit, és úgy tedd vissza alaposan a hűtőt.

Aztán a BIOS-ban is megnézheted hogy milyen magfeszültséget kap, meg hogy minden jól van e beállítva.

2011. okt. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!