Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy proceszor huzás közben...

Egy proceszor huzás közben azért romolhat el mert tulmelegszik vagy mert az hogy nagyobb mhzn megy árt neki?

Figyelt kérdés
a gépemben intel e 5200 as proci van de van egy jobb fajta vizhütésem hozzá ha a 2.5 ghz helyett mondjuk 2,7 ghz re huzom Az megfelelő hütés mellet sokat árt neki? A másik ugyanez az androidos telefonomnál. Zte blade 600 mhz-n van alapból és ha huzom 710 re ugy hogy beállítom hogyha 48fok fölé megyleveszi 600 ra ha 50 fölé akkor 480 ra.51 fölött 250 Ez sokkal röviditi az élettartamát ?
2011. márc. 4. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ekkora "tuningoknak" az égegyadta világon semmi értelme, semmi látványos javulást nem fogsz észlelni.
2011. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vhol olvastam hogy Japánban egy 3Ghz-s procit 7,6 Ghz-ig húztak és már folyékony nitrogén kellett a hűtéséhez :D
2011. márc. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mikor értik meg már végre az emberek, hogy az órajel húzásával növelik a disszipált teljesítményt?


a programfutás gyorsítására már rég felfedezték a PÁRHUZAMOSÍTÁST, több magon!

2011. márc. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
esetleg a kérdsre kapatok választ? Telefonon nagyon érezhető a +100 mz
2011. márc. 6. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Telefonon lehet, de a telefonokban ARM processzor van. Az x86-os procin nem fogsz érezni semmi különbséget.
2011. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
de "Egy proceszor huzás közben azért romolhat el mert tulmelegszik vagy mert az hogy nagyobb mhzn megy és árt neki?"
2011. márc. 7. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
hát ha mondjuk 80 fölé megy akkor rögtön vedd le pl. neked vízhűtésed van 2,5 ös proci told csak fel 3.0 ghz-ra és nézd meg hány fokos (everest) majd everest stabilitás teszt és közben mondjuk játsszál de a stabilitás teszt az mennyen egy jó 1-fél óra játszás jól íz asd meg majd lépj ki ha 70-80 fölé megy akkor mondjuk ved le a ház oldalát nekem segített jobb áramlás ha nem segít már semmi csökkents az mhz-én 10-esével amíg nem éri el a 70-et úgymond határ de már 80.. ha egy jó 50-60 akkor királyság de ne húzd fel egyből 3500 mhz-ra mert az nem lenne jó.. de szerintem egy 3000 mhz-é ig simán, én celeromom is bírta akkor egy 5200-as mért ne?? sok szerencsét:)
2011. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egyébként ezen kívül amit írtam a meleg is meg a túl hajtás is tönkre b*szhatja
2011. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz !
2011. márc. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!