Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopom túlmelegszik és...

A laptopom túlmelegszik és kikapcsol, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám, hogy az MSI Cr 600-as laptopom bekapcsolás után 5-10 perccel tűzforró lesz, majd leáll. A hátlap is tűz forró, semmit sem csinálok, akkor még nem kapcsol ki, de zene, film mellett egyből, kattanás kiséretében leáll, majd 1 percig nem lehet elindítani a gépet. 1 éves a gép.

Előre is köszönöm


2010. aug. 21. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

általában akkor melegszik ha az ágyba használod.. a takaró letakarja a levegő útját és hamar felmelegszik.. esetleg vegyél hűtőpadot

2010. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kap megfelelő hűtést? Itt arra gondolok, hogy működik a ventilátor és nincsenek véletlenül eltömődve kosszal a szellőzők?
2010. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Ágyban nem nagyon használom, sőt még hűtőpadom is van. semmit sem ér, csak akkor ha nem használom a gépet, tehát megy de semmi program nem fut, és semmit sem csinálok.

Nemtudom, hogy poros-e. Garis még a gép, ezért is gondoltam hogy kérdezek, mert a gari miatt szétszedni nem nagyon akarom.

Amikor már kezd forrósodni egészen a Touch padig forró a hátlap is, minden. külső hűtés nélkül lehetetlen a gépezés. Ma volt éppen, hogy beraktam egy DVD-t írni, és 28%-nál leállt a gép. szintén forró volt a gép.

2010. aug. 21. 15:45
 4/10 Alastor22 ***** válasza:
100%

Valószínüleg poros, tisztíttasd ki.

Talán a ventillátor is kezd bekepálni.

2010. aug. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, elviszem megnézetni. Írok ha van valami fejlemény.
2010. aug. 21. 19:13
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Bocsi hogy csak most irok, de szerintem a tápegységével lesz gond...

Vagy valamilyen hasonló gondja lehet (áramellátás).

2010. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Akksiról is ezt csinálja. lehetséges, nem lehet kizárni, de én a proci körülre tippelnék..

2010. aug. 22. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

MSI VR602 gépem van, elvileg CR600-hoz közel áll, és nekem is voltak ilyen gondjaim vele. Kitakarítottad már egyáltalán a gépet? Mert erről eddig nem szólt a fáma. Az enyém is garis még, de mióta először leállt túlmelegedés miatt, legalább kéthetente a fenekébe tolom az autópumpát, így pad nélkül is alig megy 60°C fölé (ami nála nagyon jó, 75 szokott lenni)

Tudj róla, hogy a laptop nem azért kapcsol ki, hogy téged idegesítsen, hanem azért, hogy ne égjen le. Aztán meg egyértelmű, hogy várni kell, amíg lehűl, nem?

2010. szept. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Az elöttem szólókhoz kapcsolódom. Tuti, hogy a kosz miatt melegszik túl. Ha van légspréd akkor fujj bele amennyire tudsz és nyomasd ki belőle a port.

Ha ezek után is fennáll a probléma, akkor előfordulhat még egy esetleges wincsi hiba is. Az is feltudja forralni a masinát ha melegszik a winyó. Mindenképpen vidd a szervizbe és szívjanak vele ők :) Ilyenkor gondolkodni sem szabad. Vinni kell és kész amíg garos, lehet kicserélik ha nem boldogulnak vele ők sem, neked meg lesz egy új notid megint :)

2010. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

szerintem gép biosát ugy íták hogy ha eléri a valamennyi fokot akkor lekapcsoljon

ezt át lehet állítani de NEM ajánlott

ki kéne tísztitani

2010. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!