Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vízhűtés műszerolajjal?

Vízhűtés műszerolajjal?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy a vízhűtésemben lévő vizet kicserélem műszerolajra, ezzel növelve a folyadék hőszállítását és teljesen kilőve az algásodást. LAING DDC-1P pumpám van, kerámia betétes. Szerintetek működhet? Nem menne tönkre a pumpa tőle?
2011. okt. 8. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ez jó megoldás lene mért nem olajal hütenének?

amugy desztilált viz is algásodik?

2011. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olaj az nem bir azokal a tulajdonságokal mint a viz

nem szálitaná el a meleget ahonan kel

2011. okt. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem véletlenül van benne víz. Ha az hatékonyabb lenne, az lenne benne:

1: Nagyobb a sűrűsége, nehezebben mozgatja a szivattyú, nagyobb áramfelvétel, melegedés :)

2: Az olajnál van jobb hővezető is

3: Az olaj szétcseszi a műanyagot és a gumit, ha a hűtési rendszerben van ilyen akkor kuka az egész

2011. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ipari gépeknél is műszerolajjal hűtik a gépeket, ezért gondoltam hogy talán kipróbálható lenne.


Desztvíz is algásodik, ezért kell hozzá egy kis alkohol.

2011. okt. 8. 17:31
 5/10 A kérdező kommentje:
A műszerolaj nem olyan sűrű mint a "sima" olaj.
2011. okt. 8. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha jól tudom, a fajhője kisebb, mint a vízé. Vagyis a vízre méretezett hőcserélők lehet, hogy kicsik lesznek, ha műszerolajat használsz.
2011. okt. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi mindenkinek. :)
2011. okt. 8. 17:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Ipari gépek:)

na de alkoholal is algásodik?:s nem lene szabad bistos van olyan szer amit belekeversz nem algásdik ha csak ez a problémád

a víz a legjob megoldás hö elvezetésre cp hütésénél. de találj vagy találtas fel valami jobbat:p

keverj valami aluminium folyadékot:p

2011. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Cp,:D jól megmondtam PC :)
2011. okt. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Panda Péter ***** válasza:
én nem cseszném szét a pumpámat/csöveimet/rendszeremet azért, hogy nyerjek egy-két fokot. egyébként lehet kapni egy csomó féle adalékot a vízhez, hogy ne algásodjon, sőt, akár készre kevert hűtőfolyadékot is.
2011. okt. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!