Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vízhűtés jó lesz egy így...

Vízhűtés jó lesz egy így (házilag)?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


A képen látható intel cpu hátőből tervezem kialakítani a vízhűtő blokkot.

A tetejére jön még egy lemez,vagy plexi és a fenti részben ahol a rézmag besüllyed ott fog a folyadék áramlani,ott van egy 8mm mély rész.

A rézmag 2,5 cm vastag és ez okozza a fejtörésem,mivel túl vastagnak találom,hogy 2,5 centi fém van a víz és a proci között.

Bár a nagy tömeg jó mert több hőt tud elvonni de nem sok ez azért mégis?

Másrészről pedig jónak találom,minél vaskosabb a hűtő mivel ez így egyfajta hőtároló pufferként viselkedik,de elég gyorsan el fogja e tudni vezetni a hőt.

Nem ez az első házilag épített vízhűtésem régebben már volt egy csak az video kártyára volt fél évig ment is szuperül csak utána lecsréltem a kártyát.

Amiatt választottam ezt a cpu hűtőt mivel ebben szép vörösréz mag van a másik lehetőségem,hogy 1 cm vastag aluból csinálom ,de inkább rézből szeretném.


2011. márc. 17. 16:38
 1/7 Panda Péter ***** válasza:
én amondó lennék hogy vegyél inkább egy full rész blokkot. persze ha ikább a buher része hoz lázba, akkor hajrá! (sőt szívesen olvasnék a munkádról a logout-on is akár)
2011. márc. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
a processzor vagy amit hűteni akarsz és a víz között lehetőleg minél kevesebb anyag legyen, a hűtőbordák feleslegesek, elenyésző a teljesítménykülönbség, 1mm vastagságu rézlemez elég, a hűtés nem a tömegtől függ hanem a felülettől, ha a vizet áramoltatod a vízhűtő blokkban annál jobban semmilyen vastag vörösréz nem hűti jobban a karidat hőtároló puffer meg nem egy okos dolog esetleg, ha a mag nagy része hideg maradna és folyamatosan vonná el a hőt a procitol, de ez nem valoszinü, ha leáll a hütöd akkor talán megmentheti a procidat. 1mm es lemez a víz és a proci között bőven elég
2011. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

[link]


ezen a hűtőblokkon pontosan látszik, hogy mit értek felület alatt a tüskék megsokszorozzák a hűtési felületet és az is fontos hogy az egész blokkon átkeringjen a víz ne csak a lehető legrövidebb úton

2011. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok és logikus is,mert a léghűtéssel szemben itt a tömeget kiváltja a víz teljesen és felesleges a nagyobb felület.

Előbb szembesültem a ténnyel,hogy a linkelt képen lévő öreg cpu hűtőn sajna túl apró a felületét tekintve a procimhoz,így abból ne lesz semmi.

Úgyhogy valószínű alumíniumból lesz réz helyett a blokk.

2011. márc. 17. 18:40
 5/7 anonim válasza:
a vízhűtő blokk nem nagy kb akkora mint a cpu alapterülete, de az jó, hogy még megvan neked az a 2,5 cm réz akkorára nyomd le az oldalait amekkora a cpu azután nem tudom hogy esztergálod vagy hogy alakítod ki, de kb egy olyan vízelvezetést és kis tüskéket csinálj bele mint a képen és kész a blokk és még hatékony is lesz
2011. márc. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajna a réz tömb kisebb mint a proci így abból nem lesz semmi.

Viszont találtam egy pentium 3-as hűtőt aminek az aljára van ragasztva egy 2mm vastag réz lemez,abból csinálom,ha letudom varázsolni róla mert alaposan ráragasztották,de remélem hevítéssel lejön mivel elgörbítteni nem akarom.

2011. márc. 20. 08:52
 7/7 molnar válasza:
kitudná beválalni ketö db blokk elkészitését? Az anyag megvn hozzá.
2011. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!