Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A core 2 duo és a dual core...

A core 2 duo és a dual core ugyanazt jelenti?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A core 2 duo az egy márka (ha jól tudom intel), a dual core pedig az összes kétmagos processzort takarja.


Vagyis nem minden dual core core 2 duo, de minden core 2 duo dual core :)

2011. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy érted pentium vagy celeron dual core? MErt akkor nem. AMúgy ha a magokat kérdezed mindegyikbe kettő van, de a core 2-k jobbak mint a dual core-ok. A legjobb kétmagosok most a core i3 sandy bridgek.
2011. szept. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Core 2 Duo, rövidítva C2D az intel sima Core Duo után bevezetett 2 magos családja. A Core Duo-t szokták még Intel Pentium Dualcore-nak és Intel Core Duo-nak nevezni. A C2D kb. 30% jobb teljesítményt nyújt a másikkal szemben. Már nem aktuálisak, a régen felsőkategóriás E8600-as C2D proci is rosszabb, mint a mostani középkategóriás i3 vagy i5 procik.
2011. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Nekem egy intel E6600 core 2 duo-m van és nemértettem a külömbséget. :)

Kössz!

2011. szept. 2. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!