Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM XP-vel? (Kérdésed túl...

RAM XP-vel? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közeljövőben tervezek egy új gépet venni és az szeretném kérdezni, hogy ha 4 GB-ramot veszek és csak XP-t rakok fel akkor abból mennyit fog felismerni?


2011. aug. 26. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy új gépen felejtsd el a tíz éves XP-t úgy ahogy van. Win7 64 bit vagy linux.
2011. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 32bites rendszerek ÖSSZESEN 4gb memóriát tudnak kezelni. Ebben benne van a géped memóriája és a videokártyádé is. Tehát ha van egy 512mb vkártyád és 4 gb a gépedben, akkor abból 3,5gb-t fog tudni kezelni. Ezt úgy tudod kiküszöbölni, ha 64bites oprendszert teszel fel, mindegy milyent.
2011. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 512 megás kártyád van, akkor 3,25-öt címez majd, mert további 256 megát lefoglal tartaléknak.
2011. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) énis windows 7 ben goldolkodtam csak kíváncsi voltam, mert láttam itt ilyen kérdéseket:D
2011. aug. 26. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:
3 esetleg 3.5 gigát. Vastól függ. A többit az I/O vezérlő rezerválja, ha 3-nál több fizikait raksz bele, és nem engedi az oprendszert használni. De vegyél bele nyugodtan 4-et, úgyis váltani fogsz windowst egy idő után...
2011. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!