Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell a RAM-ot megosztan...

Hogyan kell a RAM-ot megosztani a videókártyával?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha igp-ről van szó, akkor bemész a bios-ba, és beállítod, mennyit foglaljon le. Ha diszkrét kártya, akkor a driver jobb esetben elintézi a cache-elést.
2011. aug. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A bios az kiesett, mert nem integrált kártyához kell, pontosabban nem is kell, inkább ki szeretném lőni a megosztást, mert ATI Radeon HD 5770 kártyához hozzárendel még 1,8 Giga memóriát, ami nekem nem feltétlenül előnyös. Catalyst Control C.-ben nem találtam ilyesmire vonatkozó dolgokat, ötletem sincs, hogy mi van...
2011. aug. 24. 20:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy kicsit bután állsz a dologhoz, ugyanis azt a memóriaterületet bármely más alkalmazás is szabadon írhatja.
2011. aug. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor mért írná nekem a videókártya adapterinformációnál azt, hogy a megosztott memória (egészen pontosan) 1791Mb?
2011. aug. 24. 20:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert megosztott. Bármely alkalmazás szabadon írja, attól függetlenül, hogy miből van kevesebb, videomemóriából vagy rendszermemóriából. Ezt azért nem lehet kikapcsolni, mert ez egy jó dolog, csak előnye van, hátránya nincs.
2011. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Végül is nekem mindegy, hogy mivel osztja meg a memóriát, csak valahogy ki lehessen ezt kapcsolni, mert kicsit idegesítő hogy 66%-os memóriakihasználtságnál 5mb szabad memóriám van.
2011. aug. 24. 20:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, jó...
2011. aug. 24. 20:49
 8/11 A kérdező kommentje:

Úgy olvasom, hogy hátránya márpedig van, nem is kevés:

"Olyan rendszerint véletlen elérésű memória ( RAM ), melyet a gép központi egysége a CPU mellett, más részegységek is használhatnak, mint például a videó kártyák. A megosztott memória megoldás a számítógép memóriáját is igénybe veszi ehhez, lefoglalva annak egy részét speciális feladatokra. Mivel azonban az általános memória lassúbb, mint a videokártya saját memóriája, és a grafikai adatok más adatok elől foglalnak helyet, ez a technológia jelentős teljesítménycsökkenéssel jár.

"

2011. aug. 24. 20:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Segítek értelmezni a leírtakat: ezt a memóriát csak akkor írja, ha a videokártya saját memóriája már betelt. Eddig érthető? Ha a rendszermemóriában nem cache-elne, akkor az még ennél is sokkal lassabb volna. Capiche?
2011. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak úgy mellékesen megjegyzem, ezt a definíciót az IGP-k számára fenntartott memória definíciójából másoltad ki, az IGP-knek meg alapból nincs saját memóriájuk, a rendszermemóriát írják.
2011. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!