Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD Phenom II x4 955 Black...

Az AMD Phenom II x4 955 Black edition -t mennyire tanácsos felhúzni az órajelét?

Figyelt kérdés
Valamint a biosba pontosan melyik menüpontnál húzzam fel, mert azt hiszem több menüpontnál is fel lehet
2011. aug. 6. 14:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Phenom II x4 955 Black edition szépen megy 4Ghz-n, ha van rajta egy CoolerMaster Hyper 212 Plus.
2011. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát BOX-os... szóval nemtudom hogy milyen van rajta, a gyári....
2011. aug. 6. 14:17
 3/17 anonim ***** válasza:
Alapfeszen próbáld és FSBt kell emelni.
2011. aug. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
amúgy hány celsius -tól van már gáz?
2011. aug. 6. 14:20
 5/17 anonim ***** válasza:

Mivel Black Edition a legegyszerűbb módon húzható, mellékhatások nélkül. Keresd meg a CPU Multiplier opciót, ahol látod, hogy a CPU szorzója 16 (16x200=3200MHz). Ezt feles lépésekben feljebb tudod vinni. Minden egyes fél szorzó = +100MHz. Kérdés, hogy akarsz-e feszültséget is emleni vagy inkább csak alapfeszen húznád. Fesz emeléshez nem árt egy jó tápellátású alaplap, megbízható tápegység és egy erős hűtő....így akár 4-4,2GHz is kipréselhető belőle, de nem egyformán tuningolható minden processzor...ki kell tesztelni, hogy mennyit bír stabilan.

Első próbálgatásnál nem illik rögtön benyomni neki a 20-as szorzót (4GHz), vidd fel először csak 17 vagy 17,5-re (3,4-3,5GHz), ha betölt e rendszer és mondjuk végig megy rajta a Cinebench 11.5 multi CPU tesztje is, akkor adsz neki még felet és így tovább. Ahol újraindul a Cinebench vagy a windows se tölt már be, ott visszalépsz az utolsó stabil állásra és teszteled (Cinebench, 3DM11, Prime95 stb). Ha esetleg majdnem stabil állásba ütközöl (működik, de néhány tesztnél újraindul), ott érdemes lehet emelni picit a feszültségen (mondjuk +0,05V lépésekkel). Ha jó hűtésed/alkatrészeid vannak, akkor olyan 1,5V-ig el lehet menni gond nélkül, ez fölé szerintem nem érdemes. Nagyjából ennyi.

2011. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kiváncsiságból kérdem, mi van ha a cooler-t nem kapcsolom be és úgy gépezek? :P Meghal a proci?
2011. aug. 6. 14:25
 7/17 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnám meg.
2011. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"FSB" (vagy BCLK) órajel emelésnél vigyázni kell arra, hogy ezzel a Hypertransport, IMC (NB) és a RAM órajeleit is emeljük, így több alkatrész stabilitására is ügyelni kell és/vagy vissza kell őket osztani...ez az út járható, ha nem Black Edition (szorzózár mentes) egy proci...itt viszont én nem bíbelődnék az alapórajellel csak a szorzót módosítsd, ahogy fentebb írtam. Gyári hűtővel nem menj bele feszültség emelésbe, max alapfeszen próbálgasd (azért érdemes lenne rá tenni valami hatékonyabb coolert).

A CPU-t ne nagyon engedd 70C fölé...sőt ha könnyen/hamar eléri a 65C-t, akkor inkább ne terheld tovább.


Ha a hűtőt leállítod, akkor elvileg bekapcsol a védelem és lekapcsol a rendszer. Komolyabb túlfesznél azért eléghethető a cucc szerintem. De hűtő nélkül ne használd, ha erre van mód. :)

2011. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akkor ezzel a cinebench progival tesztelni tudom a Procit?

[link] ez az? nagyon szar itthon a net, tehát lassan töltöm a laptoppal lefelé addig meg a gépen próbálok lassacskán remekelni valamit

2011. aug. 6. 14:36
 10/17 A kérdező kommentje:

na, itt milyen változtatásokat ajánlotok? lefotoztam a bios-t

[link]

2011. aug. 6. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!