Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Xp lassan tölti be a tálcát?

Xp lassan tölti be a tálcát?

Figyelt kérdés

Az Xp-m nehezen indul. A bootolással nincs gond,3-4szer ér végig a csik és már indul is. A probléma akkor kezdődik, amikor megjelenik az "Üdvözöljük" felirat. Ez tart kb 2 percig, majd megjelenik a háttérkép kb 2 perc. És csak utánna a tálca, és az ikonok. Nem, nem akarom ujra telepíteni, és csak a szükséges programok indulnak. Tűzfal, virusírtó, helyi kapcsolat. Volt regisrty tisztítás,töredezettségmentesítés, és merevlemez tisztítás.

Van erre valami megoldás, hogy azonnal töltse be a tálcát, és az ikonokat?


2011. júl. 27. 12:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
a mappák között is lassan vált?
2011. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nem, elég gyors ha már elindult. A sajátgép kb 1mp, a mappák közti váltás meg annyi sincs. Rákattintok, és azonnal vált. Mondom, semmi baja ha már felállt a rendszer. A programokat azonnal nyitja, nem fagy, és nem ad hibaüzenetet. Minden fut rajta gyorsan, zökkenőmentesen.
2011. júl. 27. 14:26
 23/34 anonim ***** válasza:

próbáld ki, hogy tényleg az explorerrel lehet-e a baj.

Ctrl+Alt+Del (feladatkezelő)

Folyamatok -> jelöld ki: explorer.exe -> Folyamat leállítása -> Igen

ilyenkor eltűnik a tálca.

Alkalmazások -> Új feladat... -> explorer -> ok

most is lassú?

2011. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam ezt is. Ilyenkor vagy lefagy, vagy rendesen megjelenik rögtön a tálca,és az ikonok. Köztes állapot nincs. Próbáltam már kicserélni az explorer.exe-t, de védett fájl, nem engedi felülírni, sem módosítani.

Az a furcsa, hogy ettől eltekintve gyors a rendszer, sőt a win7-et is azért cseréltem le Xp-re vissza, mert ez gyorsabb volt. Hülyén hangzik, de így van.

2011. júl. 27. 14:38
 25/34 anonim ***** válasza:
Rejtélyes eset. Miért éppen a Tálca ilyen?!
2011. júl. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
2011. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
22:08-as köszi, de nem tudom milyen megoldást találtál azon a linken. Nekem semmi olyan hibajelenségem nincs amit ott felsorolnak.
2011. júl. 28. 09:23
 28/34 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki leírhatná, hogy tudom kicserélni az explorer.exe fájlt. Nekem nem sikerült.
2011. júl. 28. 09:24
 29/34 anonim ***** válasza:

jobb gombbal kell az explorer.exére

kattintani -> tulajdonságok -> speciális -> az archiválásra készről szedd le a pipát!

elmented a változtatásokat. nem törlöd ki, csak kimásolod az asztalra. beszerzel egy jó explorer.exét, beteszed a windows mappába, és amikor rákérdez, válaszd azt, hogy lecseréled. de ha valami nem működik, nem vállalok érte felelősséget... :)

2011. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Megpróbálom így, köszönöm! Csinálok majd előtte biztonsági mentést, hogy ne legyen baj.
2011. júl. 29. 18:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!