Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet kitisztítani a...

Hogy lehet kitisztítani a billentyűzetet a morzsáktól és a többi piszoktól?

Figyelt kérdés

nem szeretném szétszedni :S


porszívóval esetleg ki lehet szívni a piszkot???


2009. ápr. 5. 13:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jegyezd fel, fényképezd le, hogy mi hová való aztán szedd szét. Egy csavarhúzóval simán le lehet pattintgatni az összes gombot. Ha még sose szedted így szét és régóta használod, akkor a gombok alatt rengeteg port és hajszálat fogsz találni. :)

Én sok év után a múltkorában egyszer szétszedtem így, hát eléggé mocskos volt. De most már ragyogó tiszta :)

2009. ápr. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Porszívóval ne próbáld én már tapasztaltam milyen kiszívta majdnem az összes gombot. :D xD
2009. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb módszer:

- Lefényképezed felülről, hogy tudd minden billentyű pontos helyét.

- A billenytűket sorben kipattintgato (nem kell félni, nem törnek olyan könnyen).

- A bilentyűk alatt apró gumikat látsz, csinál még egy fényképet, ezek helyzete is fontos.

- A hátoldalon félő csavarokat sorban kihajtod (úgy rakd félre őket, hogy tudd, melyik hova való).

- Leemeled a hátlapot.

- A nyomtatott áramköröket tartalmazó fliákat kiveszed (össze vannak forrasztva, nem fognak szétesni).

- Az apró bumikat is összegyűjtöd.

- A vezetéket a végén lévő pár cm-es lapkával együtt kiveszed és félreteszed.

- A mosdóba vizet engedsz, tisztítószert raksz bele, ebben kimosod a gumikat és a billentyűket (ügyelj rá, hogy mind megmaradjon).

- A kárban kimosod a bilenytűzet előlapját és hátlapját (zuhanyrózsával alaposan levereted, tisztítószerrel átkeféled).

- Mindent megszárítasz.

- Összerakod az egészet a fényképek alapján.


Nem kell megijedni, nem olyan bonyolult, mint elsőre tűnik! Szinte lehetetlen elrontani, nyugodtan próbáld ki. Így garantáltan tiszta lesz a billenytűzeted!

2009. ápr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy puha kis kefével megkeféled. Aztán felfordítod, kiszórod. Ha ráérsz fültisztító pálcika.

Ha szétszeded, a "szóköz" billenyűt hagyd benn mert azt nehéz visszarakni.

2009. ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!