Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a fontosabb a RAM-ban?

Mi a fontosabb a RAM-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék választani RAM-ot, de nem tudom melyiket válasszam.

Az egyik 2133mhz-es, a késleltetése: 9-9-9-27, a másik 1600mhz-s, a késleltetése: 8-8-8-24.


2011. júl. 9. 23:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az 1600-ast vedd, gondolom úgyis dual/triple channelben nyomatod. Még annak a sávszélleségi is bőven sok lesz, ha nem húzod extrémül a procidat. A feleslegesen nagyobb sávszél szinte semmiben nem vevődik észre. Még ilyenbe, hogy AIDA 64 ott is alig van valami látszatja, mert nem használja ki a cpu... De viszont a 2133mhz-esnek is jó lenne tudni az időzítését mondjuk 1600-on, mert lehet, hogy alacsonyabb és akk megveszed azt és beállítod majd 1600-ra lehet úgy lesz a gyorsabb.


De ha csak játszol akkor tök mind az időzítés is. Sőt még azt is merném mondani, hogy dual-ban egy mezei 1333-as ram és egy 2133-as között sem látsz semmit. Ugyanúgy fog futni a legtöbb játék. 1-2 Fps-t talán gyorsul.

2011. júl. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én is inkább Dual cahnnel-ben kezdeném az (1600mhz-s) RAM-mal és idővel Quad channel 4x4-es 16gb. Azoknak a G*ci amcsiknak megmutatom itt is vannak magyarban akiknek van "atomerőművük". :)
2011. júl. 10. 10:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is egy nagyon jó memória:


[link]


CL7-es Tri-kit.


Igaz még CL6-os kitet is találtam:


[link]


De ezt a gyártót nem ismerem. Ezekkel belehet elég jól mutatni nekik... :D

2011. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Amit először küldtél RAM-ot, az a baj h 3modul 3*2 az csak 6gb(én meg 4modult szeretnék 4*4gb-t). A másik fele a dolognak, hogy ez egy !!value!! termék, tehát akkor inkább elmegyek a Tesco-ba :) a másikat nem ismerem.
2011. júl. 10. 11:53
 15/18 Panda Péter ***** válasza:

öcsém, az ilyen emberekből élnek meg a presztízscégek, mint te. olyan cégekre gondolok, akik minőségben ugyanolyan terméket gyártanak, mint a konkurencia, de mégis drágábban adják, mert "jó a hírük".

a számítástechnikában van egy alapszabály, amit az olyan átlagemberek fedeztek fel, akiknek egyszerűen nincs pénzük, hogy megvegyék a legújabb cuccokat, viszont kellően okosak, hogy azt a kicsit ami van, jól forgassák. ez a szabály pedig úgy szól, hogy "attól, hogy drágább, még nem biztos hogy jobb". lefikáztad a value ramot, csak azért mert value. átlagos teljesítményben (tehát nem szintetikus tesztprogramokban) maximum ha 5%-kal lesz lassabb a gép vele, mint egy vérprofi tuningrammal. viszont kevesebb mint feleannyiba kerül. ez az egyik dolog.

a másik dolog: ahhoz, hogy egy komoly gépet az ember összerakjon, érteni is kell a dolgokhoz, mert ha összedobsz egy csúcsgépet, aminek az alkatrészei stock órajelen mennek, akkor szimplán körberöhögnek. szóval azt tanácsolom, mielőtt még súlyos százezreket tömnél a kapitalisták zsebeibe, ásd bele magad kicsit a témába.

2011. júl. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem a márkája a lényeg, hanem az, hogy CL7-es. Egyébként még ugyanjó márka.


Egy valamit pedig tisztázzunk: Signle channel memóriakezelés 64 bit-es, dual channel 128, triple channel 192bit amiről te beszélsz a quad channel az csak két pár ram dualban tehát 128 bit. A Triple Channel a leggyorsabb jelenleg.

2011. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De mutatok én neked 12GB-os Tri-channel-es ramot is:


[link]


[link]


Ezek a legminőségibb 12GB-os kit-ek. De 4 GB-os moduloknál már nagyobb az időzítés természetesen...

2011. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyébként az A-DATA-nak vannak 2400Mhz-es CL9-es ramjai is ezek tán jelenleg a leggyorsabb ramok a piacon. Igaz 2GB-os modulokról van szó... Szerezni kell valahogyan 3DB-ot és lesz 6GB Tri-Channel 2400Mhz-es ramod CL9-el, jobbik esetben még lehet bírja CL8-ban is.
2011. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!