Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NICW-U3 USB WLan XP-re, Win7...

NICW-U3 USB WLan XP-re, Win7 alatt megy, XP alatt "802.11 g WLAN" -t hiányol! Van ötleted?

Figyelt kérdés

Hello, van egy Gembird NICW-U3 USB WLan portom, és win7 alatt tökéletesen megy, felismeri, nem kell semmit telepíteni, ez eddig oké is, azonban mivel a laptopom egy Fujitsu S. amilo A7640 -es kisgép, ezért XP kell rá, ami viszont nem ismeri fel az adott drivert, amit a neten találtam felraktam, de nem megy, minden esetben ezt írja utána is.: "802.11 g WLAN"

(windows 7 alatt ugye gond nélkül fut, ott a következő a driver.: [link] )

És mielőtt bárki kérdezné, igen, próbáltam más gépeken is, szintén 2 XP -s gépen! Kinek van ötlete?

(és igen, azok az illesztők amiket a GOOGLE adott ki, is ki lettek próbálva)

(nem vagyok sem tizenéves, sem olyan idős hogy ne tudjam miről van szó, érettségim és informatikához közelálló szakmám is van, ez egy egyszerű kérdés, nem szeretnék lekezelő válaszokat, sem olyanokat amiket alap hogy próbáltam ilyen pl. a gyártó cég honlapján található driver használata, vagy a google kereső használata)


2011. júl. 9. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Viszont a rossz supporttól nem ment meg hiába van driver, ha használhatatlan. Ez volt annó a creative hangkártyákkal. Hónapokat sz*ptam vele, hidd el kár a vesződség, főleg ha több gépen is rossz.

Nem drága egy usb stick, a TP-link cuccokra van 5 év garancia is, érdemes venni 2500ft körül adják őket az informatika szaküzletek, és szerintem nagyon korrekt cuccok.

2011. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

de régen az alap gyári rendszeren (XP) alatt is ment, win7 alatt is fut hibátlanul, de most hogy felrakom a rendszert (XP) mivel nincs hozzá gyári illesztős-lemez így nem tudok vele mit kezdeni, mivel több gépen is próbáltam XP alatt így nem a gép hibája, de nem is a wifi port hibája mert win7 alatt is király

csak a friss telepítésből hiányzik valami, ezért akarja mindig rakni a "802.11 g WLAN" illesztőt amit persze nem talál, ha mutatok neki olyat sem jó neki...

2011. júl. 9. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:

:) Tiszteletem én elvinném egy számítástechnikai szervizbe

Nem írok többet!

2011. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha az illesztőprogram frissítésére kattintva sem jó neki a driver, nem lesz jó sehogy sem!

Továbbra is tartom, hogy egy normális supportal rendelkező eszközt szerezz be

2011. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Adott az eszköz, adott a probléma!

Sem pénzem sem kedvem nincs újba beruházni, vagy szervízért fizetni, ha nem drága akkor sem! Jobb szeretem magam bejárni a probléma megoldásának útját!

Ha a gyárilag kiadott gépen, rajta lévő XP -vel működött, és a WIN7 is tökéletes neki, akkor van valami megoldás!

Kérnék olyan ötleteket amik közelebb vezetnek hozzá, és semmi köze sem anyagi kiadáshoz, sem ahhoz hogy mások csinálják meg! Köszönöm

2011. júl. 9. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Megígértem hogy nem írok többet DE


azt mondta hogy a gyárilag kiadott XP- vel működött

Utolsó kérdésem melyik XP ? és mekkora a telepitő CD vagy DVD terjedelme köszönöm


Most már valóban nem írok de segítség lehet a válaszadóknak

2011. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ami gyárilag volt rajta, az tudomásom szerint legalább is, ahogy lennie kell hivatalosan, egy nem buherált, 1 CD -s XP volt, mivel a gép maga eredetileg Sulinet -es volt, a címkén "Windows XP HOME edition" áll, és 2004 -es dátum ami a gép kiadást mutathatja!

Én Windows XP Prof. -t raktam fel, SP3, tehát értelemszerűen tartalmaz mindent amit a HOME edition, sőt még többet is!

Az általam telepített rendszer is origi 1 CD -s, nem telepítek buherált cuccokat, abból csak a baj van!

2011. júl. 9. 13:28
 8/8 A kérdező kommentje:
"Gyárilag kiadott XP" alatt értendő, hogy alapból az volt rajta! ...Amit én balga módon nem mentettem (GHOST -oltam) mikor lehetőségem lett volna rá...és feltettem a WIN7 -et, ami menne is több memóriával rendesen, de így elég gyenge, majd felraktam az általam említett rendszert (XP prof sp3) de ezzel már minduntalan a "802.11 g WLAN" -t hiányolta, hiába raktam fel a "Gembird NICW-U3" drivert ami a gyártói oldalon is van, akkor is csak a "802.11 g WLAN" kell neki, de azt hiába mutattam illesztő frissítésnél, nem fogadta el!
2011. júl. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!