Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tv-t és számítógépet összele...

A tv-t és számítógépet összelehet kötni hdmi kábellel?

Figyelt kérdés

a tvben van hdmi kimenet azt a gépel összelehet kötni hogy a gépbe a monitor csatlakozóhoz a tvben a hdmi csatihoz kötném működne így?

kábel ilyen van?

köszönöm


2011. júl. 7. 19:23
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A csatlakozó a tv Euro skart van.

A gépem: a videókárty nem tom milyen márka de jól viszi a videót nekem az a fontos, ram:512mb ....

De ha vennék olyan videókártyát amin van s-videó kimenetel vagy vga akkor köthető?

nagyon szeretném ha a tvn mennet a gépe és onnan neteznék filmezni játszanák stb.

köszönöm szépen a segítséget!!!

2011. júl. 12. 19:14
 12/26 c:\ ***** válasza:

Szedjük össze, hogy eddig mit tudunk, légy szives 1-1 választ dobni rájuk, hogy jól értettem e idáig.


1. Van egy LCD TV-d, HDMI és DSUB bemenet is van rajta.

2. A videókártyádon összesen 1 kimenet van (és nincs rajta több) és az egy DSUB.

3. A monitorodon milyen bemenetek vannak? (DSUB, DVI, HDMI)?


Emlékeztető képpen:


DSUB:

[link]


DVI:

[link]


HDMI:

[link]



Jól olvasd el a kérdéseket és válaszolj pontosan, ha ezek tisztázódnak, akkor lehet már valami okosat mondani majd.

2011. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Dubsub van a gépen ami a monitoromon bele van rakva tehát nem kivehető de a tvn csak scart van...

ilyen átalakítóval jó lenne?

a kép : [link]

az egyik a monitorba a másik a tvbe menne...

köszönöm

2011. júl. 13. 09:50
 14/26 c:\ ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Dubsub van a gépen ami a monitoromon bele van rakva tehát nem kivehető de a tvn csak scart van...

ilyen átalakítóval jó lenne?

a kép : [link]

az egyik a monitorba a másik a tvbe menne...

köszönöm


Már csak egyetlen egy kérdésem van, most ez akkor egy katódsugárcsöves (CRT) TV, vagy egy LCD?

(már tényleg csak ez nem világos, mert hol CRT-ről, hol LCD-ről beszélsz)

2011. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

crt tv aszt hittem hogy lcd de nem

tehát jó lenne a kábel ? öszeköthető lenne

vagy még ilyen is van a kép: [link]

vagy ez vagy amaz melyik lenne jó?

köszönöm

2011. júl. 13. 12:27
 16/26 c:\ ***** válasza:

Elvileg az elsővel amit linkeltél mennie kéne a dolognak:

[link]


Ugyanakkor ilyen esetben sajnos garantálni nem lehet azt, hogy mindenképpen működni fog.


Először is, a videókártyának tudnia kell kiadni 50 Hz-es jelet (mivel a CRT TV-k többsége ennyin megy), viszont a CRT monitorok (ha ilyened van) többsége ezt nem tudja megjeleníteni, 60 Hz a legkevesebb.


A Powerstrip nenű program hasznos lehet számodra, hogy a felbontást (a TV-n a PAL belbontás az ugye 768x576) és a hozzá tartozó 50 Hz-et beállítsd)


[link] (fizetős, de van próbaverzió)


Sajnos régen volt már az amikor én is a CRT TV-mre kötögettem a videókártyát és ráadásul akkor az én videókártyámak volt TV kimenete (SVideo), te pedog a VGA jelből akarsz TV számára emészthető jelet produkálni.


Átfutottam egy-két cikket, fórumot a témával kapcsolatban és ahogy látom ez ilyen "kinél működik, kinél nem" dolog. Ha lenne TV kimenete a videókártyádnak, akkor nem lenne semmi gond, de mivel csak DSUB (VGA) van, ezért ez ilyen próba-szerencse dolog marad.


Olvasgass te is egy picit:


[link]


Ez elég hosszú, de érdemes lehet átfutni:


[link]


Szóval elvileg megpróbálhatod egy olyan kábellel amit linkeltél, de sajnos a működés egyáltalán nem garantált, javasolnám, hogy ha veszel olyat, akkor úgy hozd el a boltból, hogy megbeszéled, hogy visszavihesd, ha nem működik otthon. De előtte olvasgasd azokat amiket linkeltem, sok hasznos információ van bennük, én pontos tanácsot nem tudok neked adni, mivel ilyen kábellel én soha nem próbáltam TV-re képet küldeni.


Esetleg azt is megteheted, mostmár, hogy ismerjük a pontos tényeket, megérne annyit, hogy nyitsz ide a gyakorikerdesek-re egy újabb kérdést kb azzal, hogy:



PC-ről kép küldése TV-re, VGA (DSUB) -ról EURO SCART-ra (CRT TV) átalakítóval.

[link]

A videókártyán csak 1 VGA (DSUB) kimenet van, más nincs.

Mire kell figyelni? Hogy kell beállítani?



Hátha jön rá válasz olyantól, aki ennek a területnek nagyobb szakértője, bár az első kérdések egyike az lesz, hogy milyen videókártyád van, ezt azért nem ártana addig kideríteni. (pl. eszközkezelőből, vagy ha máshogy nem, akkor valamilyen hardware információs programmal, pl ezzel: [link] )

2011. júl. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.

A számítógépem adatai:

Intel Pentium III proci

996 MHz, 256mb Ram

És ezzel ami a kép:

[link]

És ez jó lenne?

köszönöm

2011. júl. 13. 16:03
 18/26 c:\ ***** válasza:

Ezeket RCA csatlakozónak hívják: (ezek sima felületűek, nem olyanok mint a jack dugó ugye)


[link]



Ha van ilyen a TV-den akkor mehet ezzel is természetesen, de az előző hozzászólásomban leírtak erre is vonatkoznak.

2011. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

ilyen átalakítóm van a tvbe ahoz jó?

[link]

köszönöm

2011. júl. 13. 16:47
 20/26 c:\ ***** válasza:
Ez ilyen RCA -> Scart átalakító. Ebbe bele tudod dugni az RCA kábeleket. Elvileg mennie kéne vele.
2011. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!