Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tv-t és számítógépet összele...

A tv-t és számítógépet összelehet kötni hdmi kábellel?

Figyelt kérdés

a tvben van hdmi kimenet azt a gépel összelehet kötni hogy a gépbe a monitor csatlakozóhoz a tvben a hdmi csatihoz kötném működne így?

kábel ilyen van?

köszönöm


2011. júl. 7. 19:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan kábel amelynek az egyik vége monitor csatlakozós a másik vége pedig HDMI-s! Ha TV-ben van HDMI de a gépben nincs akkor nincs lehetőség az összekötésére! Úgy avn, hogya gépbe is van HDMI csatlakozó meg a TV-ben is!
2011. júl. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 c:\ ***** válasza:

Próbálom megfejteni, hogy mit szeretnél.


Amennyiben a TV-n akarod nézni a számítógép képét, (HDMI kábellel) akkor egy olyan videókártyára lesz szükséged amin van HDMI kimenet. (az sem árt, ha több kimenet van rajta, pl. DVI + HDMI, 2xHDMI, stb) mert akkor ki tudod használni a multi monitor támogatást a monitor + TV párossal.


Ha a TV adást akarod nézni a számítógépen, akkor pedig magára a TV készülékre egyáltalán nincs szükséged, sokkal inkább egy ún. TV Tuner kártyára.


Amennyiben meg csak 1 HDMI jeled van (monitorkártyából) és azt akarod a TV-n és a monitoron is egyszerre látni, akkor pedig egy HDMI jel osztóra van szükséged, bár szerintem ilyenkor a maradéktalan élvezethez nem árt, ha a monitor és a TV felbontása megegyezik. (pl. full HD mind a kettő)



Milyen videókártya ez pontosan? (márka, pontos típus)

2011. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
Nekem így van gép tv-vel összekötve egyébként adnak hozzá egy DVI Hdmi átalakítót, legalább is nekem adtak így néz ki: [link]
2011. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a képen amit küldött az a monitort alakítja át hdmi vé?

a márkáját nem tudom a videokártyának sajna...

de ha a tvn van pc csatlakozó úgy hogy lehet összekötni?

tehát a pc képét szeretném a tvben látni

köszi

2011. júl. 8. 14:03
 5/26 c:\ ***** válasza:

Igazából akkor lennénk előrébb valamivel, ha tudnánk, hogy a videókártyádon milyen szabad kimenet van, vagy ha összesen csak 1 darab van, akkor az milyen.


A TV-n a PC csatlakozó általában egy D-SUB (szabvány VGA) csatlakozót szokott takarni, ami analóg jelátvitelt használ, míg a DVI vagy a HDMI digitálisat.


Ez itt egy D-SUB csatlakozó, csak hogy értse mindenki:


[link]

2011. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

igen ilyen van rajta a gépen és ezt miért kérded?

köszönöm egyébkén írj...

2011. júl. 10. 17:09
 7/26 A kérdező kommentje:
és csak 1 van ilyen mint a képen
2011. júl. 10. 17:12
 8/26 c:\ ***** válasza:

Összesen ez az egy kimenet van rajta?

Az annyiból problémás, hogy akkor összesen 3 verzió van ami elképzelhető.


A TV-de valószínűleg van egy ilyen bemenet, ezt nézd meg.


Vagy 1 kábelt használsz és akkor folyamatosan hol a monitorba, hol a TV-be dugod, amelyik éppen kell, ez nem feltétlenül egészséges dolog. (idővel "megfárad" a csatlakozó, lötyögni fog a sok dugdosástól)


Veszel egy elosztót, ilyenkor egyszerre nézheted ugyanazt a monitoron és a TV-n.

[link]


Veszel egy átkapcsolót, ilyenkor lehet kapcsolgatni a kettő között, hogy melyik kapjon éppen jelet.

[link]


Egyébként ha egy jelet akarsz több felé osztani, akkor rendkívül praktikus, ha mind a két készülék (monitor és TV) is ugyanabban a felbontásban van használva, ellenkező esetben az átkapcsolás/váltás után még szarakodhatsz a felbontás beállításával is a megfelelő kép érdekében.


HDMi-ben teljesen felesleges ebben az esetben gondolkoznod, mivel az analóg jel "átalakításával" semmiféle minőségjavulást nem fogsz tudni elérni.


Majdnem azt mondom, hogy több értelme lenne beruházni egy új videókártyába amin van mondjuk egy HDMi csatlakozó, plusz még egy olyan is amit a monitorba tudsz dugni, azt nem tudom, hogy milyen. (DSUB, DVi, vagy HDMi lehet)


Ezzel lényegesen sok vesződéstől kímélnéd meg magadat a jövőben.

2011. júl. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

volna még olyan kérdésem hogy sima régi fajta tvhez amiben csak százlábú vagy sekkdugó van azt össze lehett kötni úgy hogy a gép képét lássam a tvben ?

Ha vennék olyan videó kártyát amiben van tv-out kimenetel akkor az jó lenne?

köszönöm a segítséget

2011. júl. 12. 10:30
 10/26 c:\ ***** válasza:

Rá gondolsz és/vagy rá?


Euro Scart:


[link]


Antenna csatlakozó: (nem tudom, hogy van e valami hivatalosabb neve :))


[link]


(a bal oldali)



Nézd, ha engem kérdezel, akkor ezeket a nagyon régi dolgokat mostmár hanyagolni kell, túl sok köszönet nem lesz bennük, 10-15 éve még poén volt, manapság már nem is raknak ilyen csatlakozókat kimenet gyanánt, már SVHS se jellemző a videókártyákon.


Ha van LCD TV-d amin van HDMI bemenet, akkor leginkább egy olyan videókártya kéne, amin van pluszban egy HDMI kimenet. (már a mellett a csatlakozó mellett amit a monitorodba dugsz)


Amennyiben csak a filmnézés a cél, játszani nem akarsz a TV-n, akkor igen erősen érdemes elgondolkozni egy külön lejátszón, 20 ezer forint környékén (jó, tudom, nem kevés pénz, de megéri az árát) már egész jó kis dobozkákat lehet kapni, amik külső winchesterről, vagy ha más nincs, akkor pendrive-ról lejátsszák a filmeket.


Ha az is fontos szempont, hogy a TV-n menjenek a játékok is, akkor más megoldás nem marad, mint az, hogy a számítógépet rá kell kötni, de - mint már írtam - én nem javasolnám, hogy régi CRT TV-vel szarakodjál, arra, hogy a számítógép képét kikösd rá, már kiment a divatból. (tényleg csak a szarakodás lenne vele, ráadásul a képminőséggel is menne a szenvedés)


Szóval, én azt tanácsolom, hogyha van egy LCT TV-d, akkor elsősorban azon kéne gondolkozni, hogy azt hogy oldd meg, hogy azon látszódjon a kép. Mindenképpen jobban jársz vele. Szerintem viszonylag olcsón lehet már kapni valami alapabb videókártyát amin van mondjuk plusz 1 HDMI kimenet, ennek utána kell nézni.


Most nagyjából milyen géped van egyébként? (proc, videókártya, memória)

2011. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!