Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem áll le a gépem?

Miért nem áll le a gépem?

Figyelt kérdés

A következő a szitu: adott egy komplett müködőképes P4-es 2.6Mhz PC.Egy másik alaplap kipróbálása céljából csak a 20 eres tápcsatit lehuztam , és a gépház ból ki sem vettem a tápot ,így leteszteltem amit akartam.(a 4 eres fekete-sárga 12v-os csatira nem volt szükség , ezért az a házban lévő alaplapon maradt.)Utána minden visszadug helyére ,majd próba .

Ahogy a táp áramot kap egyből indul az összes venti (vga chip, proci)Vinyó fepörög, de csak nem jelenik meg semmi a monitoron. Ki akarom kapcsolni, nem reagál a kikapcsoló gobra egyáltalán, csak a táp hátán lévő kapcsolóval lehet kikapcsolni. Viszont mikor a tápot visszakapcsolom abban a pillanatban már pörög is egyből minden, de a monitor csak készelétiben marad.

Először a tápot cseréltem ki egy másikra, uaz a szitu.

Utána a vga-t egy pci-osra, hogy az AGP sin hibáját is ki lehessen zázni, megint változatlan a helyzet.

Végül lehuztam az alaplaprol a "POWER SW" csatiját , de így is ugan ugy elindul a gép , mihelyst a táp áramot kap.

Teljesen tanácstalan vok, Mit lehetne még tenni az ügy érdekében?


2009. márc. 24. 06:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemvolt túl szerencsés lépés úgy működésbe hozni a tápot, hogy csak a 12V volt rácsatlakoztatva a lapra.

Ezután a probléma forrása vagy proci, vagy a RAM.

Ha két ramod, vagy több van, akkor próbáld csak 1-el az első slotban, a többit meg vedd ki. Ha nincs több ramod, akkor kérj kölcsön valakitől, és próbáld azzal.

2009. márc. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Két ram volt benne, de ram nélkül is u. ez a helyzet, még csak ki sem sípolja a hibát (már ,hogy nincs benne ram)

Akkor val. szinűleg a procit vágtam agyon.

2009. márc. 24. 08:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Alaplapcsere lesz a vége...

Nem véletlen, hogy a pc tápok bármilyen hiba esetén letiltják az összes feszültséget (+5, -5, +3.3, +12, -12 voltot)

Azért mert a +12V-ot a többi feszültség nélkül rajta hagytad az alaplapon tönkre is tetted. Ez volt a tanulópénz...

2009. márc. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a proci lenne a hibás el sem indulna a gép, ha az elindulás alatt azt érted, hogy elkezdi betölteni a rendszert, vagy be tudsz lépni a BIOS-ba.

Esetleg még egy teljes BIOS Reset-et meg lehet próbálni teljesen kikapcsolt!!! táp mellett.

2009. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a 3 dik válaszolonak adok igazat legtöbb esetbe a bios reset segíit ha nem füstölt el a lap
2009. márc. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A táp még mükszik, de a bios reset nem segített.
2009. márc. 24. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!