Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond? Proci vagy...

Mi lehet a gond? Proci vagy alaplap?

Figyelt kérdés

Nos a lényeg, hogy van egy gépem, van benne egy ilyen alaplap : [link]


benne egy ilyen proci : [link]


a probléma az az, hogy egyszer lelőte a prociról a lockert amivel odafogja a hűtőbordát. akkor max 40-45 fok volt max terhelésen. Vettem rá egy elég nagy testű pozitív értékelésű hűtőt de a proci azóta is 33 fokon indul ebben az időben, majd 1 óra menet idő után alapállapota 42, böngészővel 46-7, játék alatt 55-57 a max. Régen mikor elérte az everest ltal kiírt 58-.60 fokot akkor visszavett a teljesítményből= szaggattak a játékok. Nemtudom mi mehetett benne tönkre, mert addig tökéletesen ment normális hőfokon, azóta meg, hiába már ez a hűtő is. ( link a hűtőről: [link] )


2011. máj. 26. 10:41
 1/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Nos a jelenség leírásod nagyon zavaros.

Amire Én gondolok az az, hogy a processzor architektúrájában néhány szekciót a beépített védelem ellenére(ami, ugye esetedben lassúnak bizonyult) hősokk ért, ezért a szekcióban paraméterváltozás következett be.

Sokat nem tudsz tenni ellene.


Üdv!

2011. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, bocsi, hogy zavaros, nehéz volt elmagyarázni. :) és ha új procit veszek bele, vagy egy használtat? akkor megoldódhat?
2011. máj. 26. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]



10-ért megkapod az új procit, azzal már nem lesz ilyen problémád. Viszont ehhez nem kapsz hűtőt úgyhogy azt az előzővel kell megoldanod.

2011. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
helyedben most kezdenék el fejlesztésen gondolkodni, így egy füst alatt rendezheted a kettőt
2011. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól van fölszerelve az a hűtő és rendesen kapaszkodik? Merre figyel a cpu hűtő ventilátora (dolgozik-e neki ellen esetleg egy rendszerventilátor)? 60C-tól kutya baja nem lesz a procinak, de ha volt egyszer egy baleset, akkor ki tudja... Ez mit is jelent pontosan?

"egyszer lelőte a prociról a lockert amivel odafogja a hűtőbordát" Kinyilt a gyorszár és a hűtő lelazult a prociról használat közben?

A lefogató keret rendben van? (lehet cserélni ha megrepedt, letört a pöcök stb)

2011. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Énvelem megesett egyszer hogy egy intel puntium dualcore nál nem tettem rá a hütöt rendesen és a gp indulás után 10mp vel leált


Nekem most egy amd ahtlon 64 x2 6000+ om va és gyári hütövel + minüségi pasztával + jólszellözö házba (túlhajtás nélkül) is alap 40C ha valami terheti akkor kb 60c és semmit nem vesz visza a teljesítményböl még 80C n sem viszont én is nagyon érdekes dolgokat tapasztaltam

2011. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!