Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van olyan halk processzorventi...

Van olyan halk processzorventillátor, tápventi és videókártyaventi, amit az emberi fül szinte nem is hall?

Figyelt kérdés
konkrétan a processzorventillátornál egy Socket 370-es processzor ventillátorára gondoltam...
2011. máj. 14. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs. Fizikai lehetetlenség lenne, hiszen eleve a levegőben forog a venti forgórésze, és ha a ventilátor forgó alkatrészeinek, egymáshoz súrlódásából eredő zajt le tudnád nullázni, akkor is adna ki hangot, mivel magának a szélnek is "süvítő" hangja van(a levegő is anyag, és azok a molekulák is egymáshoz ütődnek, a mozgásakor).

Vákuumban merőben más a helyzet, mivel ott nem vezeti semmi a hangot, és nincs mi súrlódjon. De akkor meg nem is hűt, mivel nincs levegő.

Ajánlom figyelmedbe a vízhűtést. :)


Elég körülményesen fogalmaztam, de remélem érthető.

:)

2011. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:

Teljesen zajtalan léghűtések nincsenek. De nagyon-nagyon-nagyon halkak igen. :) De ezeket nem gyártják s370 -re.


Ami meg a komplett vízhűtést illeti, az árából simán kijönne egy halkabb léghűtéses PC újonnan ami 100-szor odaverne az s370 -esednek. :)

2011. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem van.

Processzor hűtő: Titan D5TB4/TC

Táp : FSP400-60GHN Active PFC 12cm

Zalman VF3000F VGA hűtő

2011. máj. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ühüm... szóval akkor: vagy vízhűtés, vagy egy újabb alaplap+processzor, amibe lehet nagyon-nagyon-nagyon-nagyon halk ventillátorokat tenni... még arra gondoltam, hogy: ha kihúznám a ventiket, akkor meg jóerősen felmelegedne meg "lefagyna a windowsom", ugye?
2011. máj. 14. 10:44
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Helytálló a megállapítás.


Lehet amúgy teljesen passzív CPU cooler -eket is venni, amiknek hatalmas a méretük. Ha nem elég az alaplapi VGA rendes VGA -ból is van passzív hűtéses.

Tápból is van teljesen passzív, lásd FSP ZEN:

[link]

Ha a vinyó búgásától és kerregésétől is meg akarsz szabadulni, arra ott vannak az SSD -k.


Szóval határ a csillagos ég, csak pénzed legyen elég.. :)

2011. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!