Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A memóriáknál (RAM) mit...

A memóriáknál (RAM) mit jelent az, hogy dual, tri, quad channel?

Figyelt kérdés

[link]

ennél a ramnál írja, hogy

DUAL CHANNEL KIT: Nem

TRI CHANNEL KIT: Nem

QUAD CHANNEL KIT: Nem

mi ez a dupla, tripla, quad csatorna?

a gépemben 4 hely van, ahova ramot lehet tenni

2 piros és 2 sárga van felváltva

2x1Gb ramom van és mindkettő sárga

mért úgy vannak?

[link]


2011. máj. 3. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Dual Channel= 2 csatornás pl. 2x2gb ram

Tri Channel= 3 csatornás pl. 3x2gb ram

Quad Channel= 4 csatornás pl 4X2gb ram


De ezeket a lapodnak is kell támogatni tehát nem célszerü dual chaneles lapla 3x2bg memoriát venni.


Iponon azért irja mindegyikre hogy nem mert az csak 1x2bg ram.


Rem segittetem

2011. máj. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

A te alaplapod dual channel-es, ez azt jelenti, hogy nem 64 bit-en memóriabusz címezhető a memória (mintha csak 1 modul lenne benne), hanem 128 -on (tri channelnél 192 biten és így tovább). Ez átlagba olyan 5-6 % -al gyorsabb működést eredményez a valóságban (tri/quad -nál talán gyorsabbat is).

A dual/tri/quad KIT-ben vásárolható memóriákat állítólag párban teszteli a gyártó, hogy biztosan egyformák legyenek, és tudják az adott üzemmódot. De a valóságban, ha két egyforma külön csomagolt RAM -ot veszel több mint 90% az esély, hogy így is működik dual channel -ben. Viszont gyakran a KIT-ben vásárolt memóriákkal jobb üzletet csinálsz, mert jobb akciók vannak rá.

2011. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Viktorinhoo válasza:
nekem kérdésem lenne ezzel kapcsoatban,ASROCK N68C-S UCC alaplapom van,és ha jól tudom támogatja a dual channel-t ,csak abban nem vagyok biztos ,hogy hány GB-ig maximum,ahogy olvastam akkor 2x4GB DDR3 megy e bele? És és ha jóltudom procitól is függ mennyi MHZ,nekem procim AMD Athlon II X4 640,ami asszem max 1333mhz-ig támogat ddr3 ramot??
2013. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem akarok beleszólni de szerintem Quad Channel-hez nem olyan alaplap kell ami támogatja a Quad Channel-t?

Tehát egy 8 memóriafoglalatos alaplap.


[link]


A 4 memóriafoglalatosak csak Dual Channel-t tudnak nem?

Mondjuk van 4 foglalatunk: A1 szürke, B1 piros, A2 szürke, B2 piros.

-Ha van egy memóriád beteszed az A1 szürke első foglalatba és nincs Dual Channel-ed.

-Ha van két memóriád beteszed az A1 szürke, A2 szürke foglalatokba (azonos színűekbe) és kész a Dual Channel

-Ha van 3 memóriád beteszed az A1 szürke, B1 piros, A2 szürke foglalatokba és nincs Dual cHannel-ed

-Ha van 4 memóriád, betöltöd az összes aljzatot és van Dual Channel-ed

[link]

Ez egy 4 memória foglalatos Asrock H97 Pro4 alaplap memória behelyezési útmutatója, látható, hogy csak Dual channel-t támogat.


A Triple Channel-hez 6 memóriafoglalatos alaplap kell nem?

[link]


A Quad Channel-hez pedig 8 memóriafoglalatos alaplap kell nem?

[link]

2015. jan. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A single channel-hez meg csak 2 foglalatos kell?? 😂😂

Viccet félretéve. Szerintem nem kell 8 foglalat hozzá.

Nem minden alaplap támogatja de 4 foglalat is tudja a quad channelt. Maximum a triple channel nem fog benne működni.

Gondolom én. Javítsatok ha tévedek :)

2016. febr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Robi deak válasza:
es ha dualchannel azert meg tehetek bele csak egy db 8gb ram ot??
2017. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Korsan Reis válasza:
Sziasztok. Jelenleg engem is ugyan ez a kérdés foglalkoztat. A 2X4GB DDR3 1600 Mhz Corsair XMS3 (CMX4GX3M1A1600C11) RAM-omhoz vettem még további két ugyan ilyet. Nagyon ügyeltem rá, hogy tényleg ugyan az legyen minden mutatója, még a zárójelben leírt cikkszáma is azonos. Asrock B85M Pro4 alaplapom van, melyben négy RAM-nak van hely, így én, kis naiv, gondoltam majd felhúzom ilyen módon 16GB-ra. Mindennek utánanéztem, az alaplap kézikönyvét is átlapozgattam, benne is volt ez a dual channeles dolog, de fogalmam sem volt, hogy mi ez, csak azt néztem, hogy 32GB-ig bővíthető. Más fórumokon is feltettem már ezt a kérdést, de számomra még mindig nem világos, hogy az alaplapon múlik igazán ennek a quad channeles dolognak a támogatottsága vagy pedig a porcesszoron, esetleg mindkettőn? Mert a procikat is nézegettem, és ott voltak ilyen tulajdonságok megadva hogy 4 slots, DDR4 stb. A másik kérdésem, hogy ez a quad channeles összeállítás ugye nem csak DDR4-es RAM-okkal működik? Mert az I7-es Intel Core prociknál már csak DDR4-et írtak kivétel nélkül, ahol volt ez a 4 slots. A válaszokat, ötleteket előre köszönöm!
2018. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Csak a felső kategóriás platformok támogatják a Quad Channel memóriakezelést. Aktuálisan tehát az Intel LGA2011, LGA2066, valamint az AMD Threadripper (TR4).

"Olcsóbb" platformokon, mint az Intel LGA1151 vagy az AMD AM4. Csak dual channel -es kiépítés lehetséges. Tehát hiába lesz 4 GB RAM -ot az is csak dualba fog menni.

2018. jan. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
Nem 4 GB, hanem 4 db. Elírtam bocs.
2018. jan. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!