Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor húzás? Hogyan?

Processzor húzás? Hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy E8200-asom, ezt szeretném kb 3.5 GHz-re felhúzni, egy TX3-as hűtő elég erre a célra? Valamint kérlek írjátok le lépésről lépésre hogy hogyan kell csinálni, azt tudom hogy BIOS-ban. Nem vagyok analfabéta számítástechnikából, de inkább a szoftveres dolgokhoz értek(programozással foglalkozom), ehez nem nagyon! Valamint még az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire befolyásolja a processzor élettartamát?
2011. márc. 13. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos az E8200 egy két magos proci, de szerintem a TX3 karcsú egy ilyen húzáshoz. Egyébként is azt mondanám, hogy ~3.0GHz mindenre elég.

Én AMDsként közvetlen Intel tuning tudással nem rendelkezem, de azt tudom, hogy C2D-nél az FSB-t kell emelni. Szépen, apró lépésekben. Vigyázz, ezzel a memória órajele is nő, ha nem bírja a memória, a rendszer nem lesz stabil! Ha sokat emelsz rajta és a ram nem bírja, érdemesebb lehet visszvenni a RAM órajeléből, hogy húzhasd tovább. Meg kell találni, hogy mekkora FSB-ig mehetsz el feszültségemelés nélkül, stabilitás és stressz tesztekkel.

Közben érdemes figyelni a hőmérsékletet. Azt mondanám, hogy 60°c fölé ne menjen üresjáratban, illetve 70°c fölé terhelve. De ezek már magas értékek, nem jó folyton ilyen órajelen jártatni. És az élettartamnak sem tesz jót. Ha elkúrod, a garid is ugrott. (ha még van)

De azért: SOK SIKERT!

2011. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vettél volna AMDt:D Phenomot 4 gigahercig is húzhatod egy kicsit erősebb hűtéssel, akár egy 10ezer forintos alaplappal is.
2011. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 10 kilós lapom van és e 8200 am és simán megy 4 Ghzig a TX meg bőven elégséges.


Szal. Bemész BIOS ba. PCI ex ferkvenciát fixálod 100 ra, majd a feszöltségeket is állítod manuálra, de semmiképp ne hagyd auton. FSB-t emeled szépen 5-10 es lépésekben. Sztem kezdheted 400 al mert anyit tudni a kell, bár ez alaplaptól is függ. A ram szorzót visszaosztoed, hogy a gyári mhz körül legyen. A proci alapfeszét hagyd alapon. Ha nem elég akkor kis léppésekben emeld, Ha bejön a WIN engedj rá egy fél órás Intel Burn Teste, ha stabil akkor mehet feljebb.

2011. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És milyen hűtőt ajánlasz akkor, utolsó előtti?
2011. márc. 13. 21:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Hopp nem láttam a választ, bocsi. Köszi szépen!
2011. márc. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!