Processzor húzás! Hogyan álljak neki? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nos annyi infót összeszedtem, hogy kéne egy jobb/másik processzorhűtő. Nekem "Intel Celeron-A, 2000 MHz (8 x 250)" processzorom van, amihez szerintem a Cooler Master Hyper TX2 CPU-hûtõ megfelelő lenne. Nos ennyit a hűtésről. Viszont a húzásnak hogyan álljak neki? Valamiféle programmal kell? Olvastam egy cikket a prohardveren, de ott csak az AMD-s procikról volt leírás.
2009. dec. 8. 15:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Amúgy azért szeretném húzni(mondjuk kb. 2,5-ig), hogy több FPS-em legyen a játékokba.
2009. dec. 8. 16:02
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

ha fpst akarsz vedd minimumra a a beállításokat ... belépsz a biosba ott van a clock valami ott lessz hogy 133/100Mhz s a szorzó

azt kell magasabbra állítani

2009. dec. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb játéknál nem a processzor a szűk keresztmetszet. Sokat lendíthet viszont a dolgon egy erősebb videokártya, esetleg több memória. Hogy ez így van relatív egyszerűen meggyőződhetsz. Futtatod az adott programot, és megnézed a processzor terheltségét, és a memória telítettségét. Ha 100% körül jár a proci, lehet hogy tényleg segítene, vagy ha tele a memória, akkor a mégtöbb RAM. De hidd el az esetek 90 százalékában a videokártya erősítése oldja meg igazán a dolgot.


Ha mégis a húzásnál akarsz maradni a következőkre kell figyelni. A proci hőmérséklete ne legyen több kb. 70 celsiusnál. Ezt a BIOS-ban, vagy speciális programmal (pl. everest)tudod figyelni. Persze terhelten kell érteni a hőmérsékletet, mondjuk úgy, hogy előtte 15-30 percig futtatod a játékot.


Amúgy, ha a szorzó lockolt, a BIOS-ban az alaplapi frekvencia emelésével lehet a húzást megvalósítani, de csak óvatosan, mert van amikor a RAMok nem bírják már. Konkrét megvalósítása BIOS függő, és ha nem értesz hozzá (bocs de a beírásod alapján úgy tűnik ...) nem javaslom hogy nekiállj.



Összességében elmondható, hogy nem nagyon érdemes húzni a rendszert, mert nem olyan drágák a komolyabb procik sem (már a tiedhez képest), és nem is tudsz olyan sok pluszt kifacsarni ezen a módon a gépedből :(

2009. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem akarlak megbántani, de ha még tudnál a procidra némi plusszt tenni, akkor se vennéd észre. Ugyanis elég régi és gyenge darabka. tehát nem éri meg babrálni.
2009. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

aha, értem. Szóval akkor inkább vegyek egy új processzort?

Amúgy a videókártyával meg a memóriával nincsen gond, csak a proci ilyen vézna :S

2009. dec. 8. 16:28
 6/10 anonim válasza:

Így van, ha úgy érzed, gyengén muzsikál a processzor érdemesebb komolyabb darabon gondolkodnod.


Ha tényleg van rá kereted, akár meg is újíthatod a géped egy korszerűbb alaplap+proci cseréjével is.

2009. dec. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Az alaplapod gyenge..


Kicsi a busz sebesség, vegyél szélesebb sávszélességű alaplapot, és gyorsabb háttértárolókat pl ssd-t


Hiába van gyors procid és gyors ramod ha a köztük levő alaplap adatbusz sebessége ösz visz 133 mhz, a háttértárolód meg max 8-10 mb os sebességet tud irni meg olvasni..

2009. dec. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
bocs hogy is kell bemenni a bios-ba nem naon értek hozzá:S
2013. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
f2 vagy del a bekapcsolásnál!
2013. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mobilerack válasza:
100%
Szerintem aki a BIOS-t nem tudja megnyitni az ne is álljon neki ilyen dolgoknak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!