Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a sima és a...

Csori96 kérdése:

Mi a különbség a sima és a többmagos processzor között (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Hogy lehet átszámolni a gyorsaságot sima és többmagos processzor között. Azt tudom, hogy egy sima 2.8Ghz processzor lassabb mint egy kétmagos 2.8Ghz-es, de mi a váltószám. És mi a váltószám a sima, a két-, a három és a négymagos processzor között?
2011. ápr. 7. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a logikát követjük: 1 magos 2,1-es proci 2,1-es 2 magos 2,1 es 4,2-es nem? :D
2011. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos...
2011. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az órajelet nem lehet összeszorozni a magok számával! És szerintem nem lehet átváltani a különböző processzorok sebességét.
2011. ápr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "váltószám" függ az éppen futó program(ok)tól is. Ha úgymond egyszálon futó programról van szó, annak mindegy, hogy hány mag van. Egy többszálon futó program gyorsabb, de kérdés, hogy mi a feladat, de nem feltétlen lesz kétszer olyan gyors két magon, mint egy magon. Ugyanez a program szintén lehet, hogy gyorsabb lesz négy magon, de lehet, hogy semmi hatással nem lesz a plusz mag. Az op.rendszer és a proci felépítése tud segíteni a dolgon (előre számítás, előre gondolkodás, predikció).


Tehát egyértelmű váltószám nincs, már csak azért sem, mert egy többmagos proci felépítése is teljesen más, akár sokkal optimálisabb is lehet, mint egy "régi" egymagos procié.

2011. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem gyorsaságban, hanem párhuzamosíthatóságban segítség a több mag. egyszerű példa: jobb kezeddel kockulsz a gép előtt, miközben bal kezeddel tolod be a sonkás szendvicset. ezek egy egymáshoz képest párhuzamos feladatok, mer függetlenek egymástól. ugyanakkor vannak nem párhuzamosítható feladatok is pl strandon amikor csúszdán vagy, előtte meg kell várnod hogy az előtted lévő leérjen.

szgépnél az a könnyítés, hogy egyszerre több feladatot kell végezni, ezen egymástól független feladatokat pedig a rendszer szét tudja dobálni a magok között. pl egyik magon megy az oprendszer, a 2. kezeli a böngészőt, zenét, torrenteket stb. a 3.-4. magon meg játszol. így mindegyik feladatnak megvan a saját magja amin fut, és nem lassítja azokat, amelyeknek egy mag minél nagyobb kapacitására szüksége van

2011. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
megláttam a kérdést és gondoltam írok egy választ amiben kellően kiokoskodom magam, életszerű példákkal meg minden, de minden poént lelőttek az előttem szólók.és teljesen igazuk van, kivéve az elsőnek, nem adhatók össze a magok teljesítményei...pedig jól hangzik: 12 GHz es procim van XD
2011. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!