Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor húzás de hogyan?...

Roxor3 kérdése:

Processzor húzás de hogyan? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

ALAPLAP: ASUS P4P800 SE

VIDEOKÁRTYA: NVIDIA GEFORCE 6600 256 MB

PROCESSZOR: INTEL CELERON D 320 2.40 GHZ 1 MAGOS.

MEMÓRIA: 1500 MB

KÉRLEK ÍRJÁTOK le hogy mit kell feljebb húzni a BIOS-ban és mennyire érdemes huzni.

KÖSZÖNÖM AZ ÉRTELMES VÁLASZOKAT.


2010. okt. 5. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább ne húzz rajta. Ez a processzor eleve gyenge de húzva még teát is forral és semmit nem gyorsul.
2010. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mondok neked egy olyat, hogy nem igazán éri meg húzni amíg nem szerzel be egy olyan hűtőt, ami jól bírja. (pl. vízhűtés, vagy legalább egy jobb hűtő a processzorra.... a legjobb a folyékony nitrogén... :P)

Így is megpróbálkozhatsz vele, hátha sikerül valamit elérned, de őszintén én nem tapasztaltam nagy különbséget 10-15% húzással, többre pedig alap hűtővel nem biztos, hogy képes a procid.... főleg, hogy Celeron is... :P

2010. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
gigabyte a hütö annyit tudok.
2010. okt. 5. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Órajelet, és feszültséget szoktak állítani ( kis lépésekben!).


Ha hallgatsz ránt, nem is kezdesz bele, mivel a válaszodból kitűnik, hogy ilyen téren abszolút kezdőnek számítasz. " Bocs :-( "


Egy jó hűtő nélkül ( fent már leírták) nagyon könnyen tönkreteheted az egész gépet, nem is beszélve a bűzről, ami ki fog törni a proci(k) elfüstölésekor.


A Celeron processzorokat úgy "kalibrálják", hogy kipróbálják a gyárban a maximálisan húzható sebességét egy speckó gépben, amíg egy bizonyos százalék alatt marad a hibázása ( ha jól tudom , akkor ez az érték 1 ezred százalék).

Ott ,tudomásom szerint, utólagosan nyomják rá, hogy mennyit tud. Nagyon ritka az a celeron proci, amit (szintén volt fent) 10-05%-nál többet tud nyújtani (2,4Gigahercnél, 240-320 megahercz a plusz, de sok hibás számolással , ami így így a szükséges korrigálások, hibajavítások miatt 6-7% lesz). Ha esetleg rosszul tudom, javítsatok, szeretek mindig újat tanulni.


Szerintem átlagos munkákhoz, kisebb gépigényű játékokhoz ideális gépecske, nekem sincs erősebb, WoW is elmegy egész jó beállításokkal,illetve a gépzabáló, Crysis nevű játék is.


Inkább egy jó beállítás/tisztítás a windowsnak, és a felesleges részek, díszítések kikapcsolása.


Érdekes, hogy ha rendszeresen tisztítod a gépet a porcicáktól, jó marad a hűtése, és így a proci sem hibázik annyit, mert a belső mag nem forrósodik túl.....

Viccesen mondva, ez is egy tuning-lehetőség.

2010. okt. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi: Nem ránt, hanem ránk :-)
2010. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem köszi a válaszokat és még annyit kérdeznék tőled(3.válaszoló), hogy tudsz valami jó vírusirtót vagy mivel tisztítsam ki a gépet mert belül nagyon poros nemcsak a hűtő mert azt már sikerült ki tisztítanom és csak a többi maradt poros, de ahhoz meg nem merek hozzányúlni. Javaslat??

És most XP van fennt, de unalmas és nemtok mást feltenni mert a windows 7-nek meg csak a programmokkal lenne jó.

2010. okt. 7. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én személy szerint az AVAST-ot ajánlom. Nem azért, mert az a világklasszis, hanem azért, mert egyszerű a kezelése, és rendszeresen frissül (van úgy, hogy naponta 2-3 alkalommal is. Vannak jobban felkapottabbak is, de nekem semmi bajom nincs az ingyenes verziójával (5 éve használom( havi 1 alkalommal elindítom Boot-, vagyis indításkori keresésbe is), miden szutykot megtalált, még ( ezt le is kopogom ) nem volt adatvesztésem sem.


A portól való megszabadulás legyen inkább egy szervíz dolga. 1 ezresért (legalábbis nálunk) szépen kipucolják, más helyeken lehet, hogy elkérnek 2500-at is. Ha azt nézed, hogy a hűtés jobb lesz, és a rezgő por nem csiszolja szét a forgó ventiket, szerintem megéri ( egy venti=ventillátor sem olcsóbb mulatság, ha csapágyas lesz, és nagyon hangosan ordít majd a gép).


Ha nagyon akarsz spórolni, akkor a gép oldalait leveszed, a ventillátorokat lefogod (hogy ne pörögjön túl, vagyis ne menjen tönkre a csapágy) és egy kölcsönkért sűrített levegő flakonnal egyet belefújsz (szemeket becsukni), ha nincs flakon jó lesz az erős tüdőd is.


De inkább a szervíz, az a biztos.

2010. okt. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!