Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szaggat minden játék...

Miért szaggat minden játék bizonyos időközönként?

Figyelt kérdés

Már nagyon idegesít, egyszerűen nem tudok rájönni, mi okozza. Egy jó ideig rendesen ment minden, aztán egyszer csak minden játék fél percig jól futott, aztán leseett az fps néha 5-6-ra, vagy volt amikor "csak" 60fps-ről 23-25-re.

Aztán meghalt az alaplap, vettem egy újat. Kipróbáltam, még mindig leesik az fps. Újratelepítettem a Windows 7-et, szintén nem oldódott meg a probléma. Aztán vettem egy új videókártyát, semmi változás. A konfigom:


Alaplap: Asus P5KPL-AM EPU (nincs egy hónapos)

Videókártya: Gigabyte GeForce 450GTS OC 1GB GDDR5

Proci: Intel Pentium D 820 C2D 2,8Ghz @3080Mhz (OC)

Táp: Codegen 420W

RAM: 1db Nanya 1Gb DDR2 800Mhz, 1DB Kingmax 2Gb DDR2 800Mhz

Winyó: 1db 40Gb belső (xD) meg egy külső 1Tb Western Digital USB 2.0


A régi videókártya nVidia 8600GT volt, tegnap vettem a 450-et, hátha megszűnik a hiba, de sajna hiába. Kipróbáltam csak az egyik rammal, csak a másikkal, windows újratelepítés, másik alaplap, de még mindig ezt csinálja. A táp is viszonylag új, 2-3 hónapos. Néha a gép csinál olyat is, hogy magától kikapcsol. Kb. egy hónapja kikapcsolt magától, és kinyírta az alaplapot (megsült), és azóta kapcsol ki magától, de csak nagyon ritkán. De a hibajelenség előtte is jelentkezett, szóval nem hinném, hogy ez a gond. Amióta megvettem az új kártyát, már nem olyan durva a visszaesés, de így is leesik a felére kb. az fps. De rosszabbul fut a CoD6 ugyanolyan beállításokkal most a 450-en, mint a 8600GT szaggatás előtt (1,5 hónapja). Kérlek segítsetek, mert nagyon idegesít, hogy most megvettem hiába az új kártyát, mert nem fut egyik játék sem élvezhetően...


2011. márc. 12. 22:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ennyi hibás szektor láttán a legjobb megoldás az új

ha lehet akkor 7200 RPM es legyen.


Egy alacsony szintű formázást meg próbálhatsz

2011. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos cserélni kell. De ha a játékokat a belsőről futtatod (40GB) akkor nem ez lesz a probléma. De a külsőről tényleg ments le mindent, mert annak hamarosan kampec.
2011. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, felraktam egy új játékot (Saboteur) a 40Gb-osra, de az is szaggatott. Most felrakom a CoD6-ot is, mert az kezdett el először szaggatni a külső winyón, remélem jó lesz. Nemsokára írok!
2011. márc. 13. 11:28
 14/19 A kérdező kommentje:
még mindig szaggatnak a játékok, a belső winyó a HD Sentinel szerint tökéletes. Ki is húztam játék közben az 1Tb-osat.
2011. márc. 13. 21:05
 15/19 anonim ***** válasza:
mondom hogy próbálj meg egy másik tápot -.-, egyáltalán ezen a codegenen van a videókarihoz táp kábel?
2011. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nos, a 720p vagy annál jobb videók is szaggatnak bizonyos időközönként, aztán normálisan futnak. Az is érdekes, hogy a legtöbb játék maxra rakva kevésbé szaggat, mint minimumon. Ezt okozhatja a táp? Az is fura, hogy a gép szinte mindig első bekapcsolás után pár másodperccel magától leáll, és csak akkor tudom viszakapcsolni, ha hátul a tápot kikapcsolom, majd kihúzom a tápkábelt, visszadugom, bekapcsolom a tápot, majd a gépet. Ha valamelyiket kihagyom, akkor ha megbyomom a bekapcsoló gombot, nem történik semmi. Új tápnak egy Chieftec 500W-osat gondoltam, jó lesz bele?
2011. ápr. 2. 23:32
 17/19 RoyalWindxHD válasza:
Velem is ugyan ez van négy napja. nincs ötletem hogy mi lehet a probléma, de faszomat annyira irrítáló hogy 150 FPS-el megy a minecraft és 6mp múlva leugrik 10re vissza 150-re és így játszani.. élvezehtetlen, de minden játéknál ugyan így van. Választ nem tudok rá. Most basztam egy fasza gépet! :((((
2012. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 [K.O]P!$T! válasza:

Nekem is ugyan ez a probléma , ha van valakinek valami megoldása az írjon . Légyszi segítsetek mert nagyon nem jó ez így !

Megoldást várok !

2012. okt. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 [K.O]P!$T! válasza:

Már megoldottam a problémát ! Azzal ,hogy egy uj PROCI kellett bele !!!



Te is Cseréld ki a procid !

2012. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!