Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért szaggat minden játék...

Miért szaggat minden játék bizonyos időközönként?

Figyelt kérdés

Már nagyon idegesít, egyszerűen nem tudok rájönni, mi okozza. Egy jó ideig rendesen ment minden, aztán egyszer csak minden játék fél percig jól futott, aztán leseett az fps néha 5-6-ra, vagy volt amikor "csak" 60fps-ről 23-25-re.

Aztán meghalt az alaplap, vettem egy újat. Kipróbáltam, még mindig leesik az fps. Újratelepítettem a Windows 7-et, szintén nem oldódott meg a probléma. Aztán vettem egy új videókártyát, semmi változás. A konfigom:


Alaplap: Asus P5KPL-AM EPU (nincs egy hónapos)

Videókártya: Gigabyte GeForce 450GTS OC 1GB GDDR5

Proci: Intel Pentium D 820 C2D 2,8Ghz @3080Mhz (OC)

Táp: Codegen 420W

RAM: 1db Nanya 1Gb DDR2 800Mhz, 1DB Kingmax 2Gb DDR2 800Mhz

Winyó: 1db 40Gb belső (xD) meg egy külső 1Tb Western Digital USB 2.0


A régi videókártya nVidia 8600GT volt, tegnap vettem a 450-et, hátha megszűnik a hiba, de sajna hiába. Kipróbáltam csak az egyik rammal, csak a másikkal, windows újratelepítés, másik alaplap, de még mindig ezt csinálja. A táp is viszonylag új, 2-3 hónapos. Néha a gép csinál olyat is, hogy magától kikapcsol. Kb. egy hónapja kikapcsolt magától, és kinyírta az alaplapot (megsült), és azóta kapcsol ki magától, de csak nagyon ritkán. De a hibajelenség előtte is jelentkezett, szóval nem hinném, hogy ez a gond. Amióta megvettem az új kártyát, már nem olyan durva a visszaesés, de így is leesik a felére kb. az fps. De rosszabbul fut a CoD6 ugyanolyan beállításokkal most a 450-en, mint a 8600GT szaggatás előtt (1,5 hónapja). Kérlek segítsetek, mert nagyon idegesít, hogy most megvettem hiába az új kártyát, mert nem fut egyik játék sem élvezhetően...


2011. márc. 12. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a processzorral van a probléma. Nem melegszik nagyon? Esetleg próbálj visszavenni az órajelet, hátha amiatt instabil.
2011. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, de amikor alaplapért mentünk a egy számtechboltba, azt mondta a szervizes, hogy egész életében csak egy rossz procival találkozott... Valamint csak játékoknál van visszaesés. Azt elfelejtettem írni, hogy amikor fél perc után lecsökken az fps, utána fél percig szaggat, majd megint jó, majd megint rossz, és így tovább.
2011. márc. 12. 23:02
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem melegszik nagyon, kb 50 celsius átlagban, a gép ki van takarítva, nem poros sehol.
2011. márc. 12. 23:04
 4/19 anonim ***** válasza:

Üdv:)

Winyó :) írtad hogy uj az alaplapod ,általába szoktak ide kábelt adni az alaplapokhoz ,feltéve ha satásod van ,de azért mondom vagy is kérdem az idekábelt kicserélted?

2011. márc. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A 40GB vinyó elég réginek tűnik. Rakj fel egy programot, ami kiírja a vincsesztered smart értékeit (pl Hard Disk Sentiel), és az jelez, hogy van e probléma vele!
2011. márc. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nem tudom, de megnézem, és kicserélem. de írtam, hogy még az alaplapcsere előtt jelentkezett a hiba...
2011. márc. 12. 23:26
 7/19 anonim ***** válasza:
nem tudsz valahonnan szerezni egy tápot? legalább 450w osat, mert szerintem az a baja, majd írj, ha van valami :)
2011. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A táp az bőven elég ennek a konfignak, a probléma valszeg a winyóval van, kevés neki a memória és a 40 gigás winyón meg nem tud gyorsító tárat létrehozni. Vagy vegyél 4 giga ramot a gépbe vagy egy nagyobb winyó kell neked.
2011. márc. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

a winyó elég rossz állapotban van :/


HDD Sentinel-lel csináltam:


[link]


Hogy tudnám ezeket a hibás szektorokat javítani?

2011. márc. 13. 00:49
 10/19 anonim ***** válasza:
Vegyél újat, ha egy vincsi elkezd badsectorozni akkor általában elég hamar el fog romlani a többi része is.
2011. márc. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!