Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja az XP-m a...

Miért nem látja az XP-m a DVD-írómat? (lent)

Figyelt kérdés

Tehát a problémám az hogy van egy TSSTcorp(samsung) sh-s223c

DVD íróm(sata)és volt egy újra telepítésem mert a DVD íróm nagyon lassan írt(0.2x-1.2x-es írás sebesség) aztmondták a boltban hogy telepítsem újra a win-t nem tudtam erről a lemez íróról telepíteni mert nem írta ki hogy "cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot...." Pedig a CD-rom van beállítva elsődleges bottolási helynek. Újratelepítettem egy cd olvasóval, erre a windows nem látja, de a BIOS igen a WIN viszont lát egy floppy olvasót(akkor is ha a DVD írót lehúzom. Már nem tudom mit csináljak...

üdv.


2011. febr. 23. 20:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

és még arra ha esetleg tudnál válaszolni az nagyon jó lenne:)

hogy miért ennyire lassú az írás ?:( ezek miatt a driverek miatt is lehet?

köszi :) és bocsi a tudatlanságomért :)

2011. febr. 23. 21:40
 12/14 P.O.C. ***** válasza:

"..és az megoldahtó lenne valahogy hogy erről tudjam telepíteni a rendszert?"


Sok SATA vezérlőn van IDE kompatibilis mód, ezt a BIOS -ban tudod bekapcsolni. Egyéb esetben meg lehet próbálni a driver integrálását:

[link]


"...miért ennyire lassú az írás ?:( ezek miatt a driverek miatt is lehet?"


Igen lehet. Viszont a Samsung sok területen jeleskedig ugyan, de a DVD-írók nem az erőssége. Nagyon sok a hibás instabil példány. És a minőségük is hagy még némi kívánnivalót.

Az is lehet, hogy nem megfelelő nyersanyagot használsz, illetve nem kezeli őket jól az író. Ezen sokszor segíthet egy firmware frissítés.

2011. febr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
értem hát a lemez az egy verbatim DVD+R DL lemez azzal nincs gond és a firmware frissítésel nem tudom elrontani az írót? :) előre is köszi.
2011. febr. 24. 10:01
 14/14 P.O.C. ***** válasza:

Nem létezik firmware frissítés zéró kockázattal, akármiről is legyen szó, alaplap, router stb..


Itt vannak amúgy a legfrissebbek ehhez a típushoz:

[link]

2011. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!