Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja az XP-m a...

Miért nem látja az XP-m a DVD-írómat? (lent)

Figyelt kérdés

Tehát a problémám az hogy van egy TSSTcorp(samsung) sh-s223c

DVD íróm(sata)és volt egy újra telepítésem mert a DVD íróm nagyon lassan írt(0.2x-1.2x-es írás sebesség) aztmondták a boltban hogy telepítsem újra a win-t nem tudtam erről a lemez íróról telepíteni mert nem írta ki hogy "cd-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot...." Pedig a CD-rom van beállítva elsődleges bottolási helynek. Újratelepítettem egy cd olvasóval, erre a windows nem látja, de a BIOS igen a WIN viszont lát egy floppy olvasót(akkor is ha a DVD írót lehúzom. Már nem tudom mit csináljak...

üdv.


2011. febr. 23. 20:30
1 2
 1/14 P.O.C. ***** válasza:
Fel kéne rakni az alaplapi chipset drivereket. (Különös tekintettel a SATA driverekre, de ezt általában tartalmazza a chipset driver csomag, ha nem külső SATA vezérlőről van szó).
2011. febr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valamit kiböngésztem az írásodból. Tehát vettél egy DVD író-olvasó meghajtót, bekötötted, de a win nem látja. Erre agy CD lejátszórol (? ) telepitetted a win -t, de megint csak nem látja. Látja viszont a floppit. Ezzel nincs is gond, az meg is van. Nézd meg a DVD íród hátulján kell lenni "jampernek", hogy az ott van e, és jó helyen van e? Előbb nézd meg a CD lejátszód hátulján is kell lenni egynek. Masters, vagy slave felirat mellett. Egy ilyent kell dugni a DVD íróba is. Olyan pici kis dugót keress, ami a tűket köti össze, a megfelelő helyen.
2011. febr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 P.O.C. ***** válasza:

SATA csatolású eszközöknél Master meg Slave, mi ?!

Ez tetszik, ezen jó röhögtem... anyám borogass.. ! :D :D

2011. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hát az a baj hogy a floppy nincs is bekötve :S lehúztam mert nem használom :S honnan tudom leszedni ezeket az alaplapi chipest drivereket? Mert mikor beírom az alaplapom nevét és hogy driver download akkor csak BIOS frissítést dob :S az meg nem kell mert azt nem merem megcsinálni.

köszi a gyors választ :)

2011. febr. 23. 20:52
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs rajta jumper hely mivel SATA íróról van szó.
2011. febr. 23. 20:56
 6/14 A kérdező kommentje:
a SATA alaplapi az alaplap egy SOLTEK SL-PT880E-RL/PT880E2-RL
2011. febr. 23. 21:01
 7/14 P.O.C. ***** válasza:

Floppy csak akkor kell, a rendszert akarsz telepíteni egy SATA -s vinyóra (sőt még akkor sem, mert a SATA driver-t bele lehet integrálni a telepítőkészletbe :) )


Elvileg a SATA vezérlő a VIA VT8237 jelölésű déli hídon van.

Valószínű ez lesz az:

[link]

Ez meg a chipset driver:

[link]

Lehetséges, hogy ez utóbbi telepítése is elég lesz.


Ha meg nem XP-t használsz, innen még tudsz szemezgetni drivereket: [link]

2011. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi és akkor azért nem tudtam a sata DVD-ről telepíteni?
2011. febr. 23. 21:31
 9/14 P.O.C. ***** válasza:
Igen.
2011. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ühüm, hát nagyon szépen köszönöm :) és az megoldahtó lenne valahogy hogy erről tudjam telepíteni a rendszert? :)

köszi

2011. febr. 23. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!