Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért piszok lassú a gépem?

Miért piszok lassú a gépem?

Figyelt kérdés

Ha elindítok egy letöltést a D:-re,akkor egyből beszaggat az egész rendszer. Ezalatt azt értem,hogy szaggatva mozog az egerem,néha megfagy 1-2 mp.-ekre,vagy teljesen.

Ugyan ez van ha a C:-ről másolok át D:-re,vagy törlök róla,vagy telepíteni szeretnék a C:-re valamit,ami a D:-n van iso file-ként.


2011. febr. 14. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Töredezettség mentesítés, takarítás, win reinstall, hdd csere. Ebben a sorrendben.
2011. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha hdd cserét javasolsz, akkor most minek csinálja meg amiket előtte leírtál?
2011. febr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy értette, hogy ebben a sorrendben kezdje el, és ha valamelyik lépésben megjavul, akkor nyilván nem kell tovább folytatni.
2011. febr. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért javasolja, mert ha valamelyiknél megjavul, akkor nyilván nincs következő lépés. Én még megnézném Windowsban is meg BIOS-ban is, hogy nem ugrott-e vissza UDMA működésről PIO-ba a vinyó. Már láttam ilyet. Eszközkezelőben az Elsődleges/Másodlagos vezérlőnél látod Windowsban, és a HDD beállításoknál a BIOS-ban.
2011. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenekelőtt ellenőrizd, hogy milyen átviteli sebességen működik a vinyód. Ha egy rendszerhiba folytán átáll PIO módba, akkor lassítja be ennyire a gépet. A registryben tudod visszaállítani UDMA-ra.
2011. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyet gondoltunk :)
2011. febr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A vírus és spyware irtás eszébe sem jutott senkinek:)


kül én először takarítanék,utána töredezettség mentesítenék,de ez részletkérdés

2011. febr. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt a géppel, újra raktam az op rendszert de nem segített, a HDD-vel volt gond átváltott PIO módba,rá kb 1 héttel beszart a vinyo, vettem ujjat és azóta nincs ilyen gondom.
2011. febr. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi az összes választ!

Mindegyik rejt valamit,ami segíthet,de a Registry-ben hol tudom PIO-ról UDMA-ra visszaállítani a vinyót?

2011. febr. 15. 02:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben ezzel a kis segédlettel lent. Megnyitod a honalpot, letöltöd az elején írt resetdma.vbs fájlt (el kell fogadnod egy rakás biztonsági figyelmeztetést, de nyugi, nem vírus). A kis progi visszaállítja a HDD-t UDMA módba. Az eszközkezelőből való visszaállítás nem mindig segít, mert oka van a PIO-ra történő visszállítódásnak. Pl írás/olvasás közben kapott valami túl nagy rázkódást, de rossz esetben tényleg hibás lehet a vinyó, vagy legalábbis közel a halálához.

[link]

2011. febr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!