Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem nagyon lassú! Miért?

TomThunderbolt kérdése:

A gépem nagyon lassú! Miért?

Figyelt kérdés
A számítógépem nagyon lassú volt rájöttem ,hogy a memória a gond kicseréltem most 756 mb RAm van benne de elképesztően lassú a net lefagy folyton csomó idő mire betölt egy ablakot mármint sima sajátgépnek az ablakát (ja és az alaplap is új) Szal mi lehet a gond?
2011. okt. 4. 23:21
 1/9 anonim ***** válasza:
756 MB elképesztően kevés, tehát nincs min csodálkozni. Csak a Windows többet eszik nálam. A böngésző most 200 megánál jár, szóval számolj.
2011. okt. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem írsz gépet, nem írsz oprendszert és így várod, hogy válaszoljunk.


756 (nem 768 véletlen?) ram kevés, pláne 64 bites rendszerhez. Egy 32 bites xp még elmegy vele, más nem nagyon.


Ezenkívül a gépet lassíthatja pl. indexelő eljárás a háttérben, beszereztél valami (féreg)vírust, hardveres hiba a gépben. Ezer oka lehet, de valsz. egyszerűen elavult a géped és olyan oprendszert erőltetsz, amit nem kéne (vista, win7).

2011. okt. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokat segítenél ha leírnád a géped pontos adatait:

- Processzor / CPU

- Op. Rendszer

stb...

Egyébként próbáld meg újratelepíteni/tetni az Op. rendszeredet!

2011. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az enyém sem egy hű de nagy szám. (2000 MHz, 256 MB RAM, 32 MB video, Win XP SP3 Professional, 8 Gb winchester)
2011. okt. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sok minden okozhatja.

Lapozó fájl telítettsége,hdd,túlmelegedés,ram,felesleges programok.

Először is én újratenném a gépet a helyedben win xp 32bitre és ha utána is fenn áll a probléma akkor majd kiokoskodunk valamit.

2011. okt. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Proci 2,4-es

Ram 756mb(512 volt és azzal tökéletesen működött szal..)

Videókártya 128 mb

OP : Win xp 32 bit-es (64 bit-es csak angolba van ezért nem használom és amúgy 4 szer raktam újra na akkor most mi legyen?

2011. okt. 5. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy majd' tíz éves, borzasztó lassú géped van. Nem igazán értem, hogy most mit vársz tőlünk, cseréljük ki neked egy újra?
2011. okt. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

régi a géped, nincs mit tenni:(

muszáj jobbat venned

ebből LEHETETLEN többet kihozni:S

2011. okt. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem:

- Portalanítás

- Újrapasztázás (VGA, Proci hűtő)

- Esetleg megint újrarakod, ha ezekkel kész vagy

- Beszerzel valami vírusirtót (nem muszáj eredeti licensest, lehet "netrőlszedettaktiválókulcsos")

- Remélem segíthettem!

2011. nov. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!