Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Baja lehet a gépházamnak, ha...

Baja lehet a gépházamnak, ha ezen a helyen marad?

Figyelt kérdés

A számítógépem házát az asztalom alacsony nyitott fiókjába tettük. Nem túl "tágas" fiók, a ház pont belefér (ez egy ilyen lapos, fekvő gépház, nem tudom hogy hívják szakszóval). Viszont felfigyeltem rá, hogy hátul, ahol a ventillátora (vagy milye) van, elég forró levegőt fúj ki. Lehetséges lenne, hogy nem tud eléggé szellőzni azon a kis helyen? Mellette az ágyam támlája van, szóval eléggé be van zárva oda.

Tegyem ki inkább az asztalra? Félek, nehogy "felforrjon" szegény...

(Lehet ostobaság, de tényleg nem nagyon értek hozzá és aggódom!)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 23. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szedj le valamilyen programot pld speedfan és nézd meg hogy milyen meleg a proci, videokártya és a merevlemezek. A proci jó, ha 50-60 fok alatt van, videokártyánál ez 70-80 fok, merevlemeznél 40.
2011. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 ness04 ***** válasza:
hali. hát igen a gépnek nem a legjobb ha be van "zsúfolva" egy kis szűk helyre már a szellőzés miatt sem másrészt meg minnél magasabban van a gép annál jobb mert ugye porosodik és mindgil lefelé száll a por ebből adódóan kevésbé lessz poros a gép :)
2011. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!

Le is szedtem a programot, amit az első válaszoló írt... Esetleg meg tudnád mondani, melyik érték mit jelöl? Nekem csak annyit ír, Temp1, Temp2...

A legmagasabb érték még nem lépte túl a 60fokot (56on áll most), egy kicsit megnyugodtam.

De azt hiszem, ki fogom rakni ebből a kis fiókból. :( Remélem találok neki megfelelő helyet. :)))



Még egy kérdés: olyan megtörténhet egyébként, hogy túlmelegszik? Vagy ha ilyen történik, leáll a gép magától?

2011. jan. 23. 17:44
 4/9 ness04 ***** válasza:
elvileg a Speed Fan-nak több kis "füle" van amiben más értékeket látsz de igen ha a proci hőértéke felmegy pl: 70re akkor leáll ez attól függ mennyire van beállítva a BIOS-ban :)
2011. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ness04 ***** válasza:
de ugy van a temp 1 2 3 h a temp1 az északi híd; a 2 a déli híd; és a 3 as a proci
2011. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a legmagasabb érték a GPU, akkor az rendben van. Ha Temp1 vagy Core1 (valamelyik ezekből a processzor), akkor az elég magas alapjáraton, ha nem futtatsz játékot meg ilyesmi.


Mindenesetre rakd jól szellőző helyre. Legjobban talán a merevlemezeknek árt a túlmelegedés, ha 40-50 fokon mennek meghalhatnak 2-3 év alatt.

2011. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a segítségeteket, tényleg! :)

Na de hogy biztosra menjek: akkor így rendben van szerintetek?

[link]

2011. jan. 23. 18:00
 8/9 ness04 ***** válasza:
hát ez így nagyon nem oké... az 56 fok az sok a procinak szval a fan 1 et vagy amelyik a proci ventije nyomd fel 100% ra és a HDD nek a 47 nem ideál mert ahogy irta elöttem az egyik társ 40-50 fok gyilkolj a winyót szal minnél elöbb szedd kii a hépet abból a lyukból
2011. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még tűrhető, de nem a legjobb. Milyen processzorod van?

Amúgy az a minusz 30 fok nekem nagyon nem tetszik, hibás a mérés... Inkább nézd meg a BIOSban, kb. 1 óra használat után indítsd újra (de ne kapcsold ki, csak az újrainditást nyomd meg) és lépj be a BIOSba, ahol meg tudod nézni a hőmérsékletet.

2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!