Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik alaplapot ajánlanátok...

Melyik alaplapot ajánlanátok az alábbiak közül? Miért olvasni annyi helyen, hogy az Asrock lapok rosszak? Tényleg hamar elszállnak?

Figyelt kérdés

Új gépet rakatok össze, és a következő alaplapok elérhetők a számomra (szóval másikakat ne írjatok, köszi!)


AsRock AM2+ N68-S3 UCC DDR3

AsRock AM2+ N68-S UCC DDR3/DDR2

Gigabyte GA-M68MT-D3P AM3 DDR3

Asrock 775 G41C-S DDR2/DDR3

Gigabyte 775 G41MT-S2P DDR3


2GB DDR3as ram lesz bele(1333 v 1600mHz), 500gigás vinyó, és később még szeretnék bele hangkártyát és videókártyát, és talán még 2GB ramot. Valamelyikről van vkinek tapasztalata? Jellemző valamelyikre a túlmelegedés, vagy hogy nem ismeri fel a videókártyákat vagy ilyesmi?


Még 1 kérdés: Sok helyen írták, hogy az Asrock alaplapok gyenge minőségűek, néhányan meg írták, hogy mára már jó minőségűek és megbízhatóak. Most akkor mi a helyzet velük?


2011. aug. 13. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az Asrock kb. az ASUS színvonalán el.Régen amikor még az ASUS leányvállalata volt akkor akadtak gondok vele de most már nagyon jó minőségűek.Ha ezek közül kell választani akkor:Gigabyte GA-M68MT-D3P

Milyen CPUt akarsz belerakni és mire kell?

2011. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Athlon ii 255 x2 (3100MHz x2) AM3! Köszönöm a választ! :)

Az eladó valami olyat mondott, hogy a Gigabyteba nem lehet majd hangkártyát tenni, ha később szeretnék! Ez igaz?

2011. aug. 13. 18:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Hol akarod venni?

Amúgy ez hülyeség.Mért ne lehetne belerakni hangkártyát.

Amúgy mire használnád majd a gépet?

2011. aug. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A mai Asrock lapokkal semmi baj, bár ezt már írták.

Olcsó lapok közül a legjobbak, drágább lapok közül már inkább mást vennék.

2011. aug. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kaposváron a QLR boltban. ( [link]

Valami olyat mondott, hogy 1 fajta csatlakozó nincs a gigabyte alaplapon, ami jó ahhoz, ha pl hangkártyát szeretnék rakni bele. Ilyenekhez nem értek...

Főleg letöltéshez, meg kb évente pár játékkal ellennék, nem vagyok nagy gamer! Meg érdekel a hangszerkesztés, azt is kipróbálnám! Aztán ha jól megy, gondolom vennék később 1 új hangkártyát.

2011. aug. 13. 19:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se onnan vedd.nemtűnik valami jó helynek.szerintem iponról rendeled meg.de ha mondasz egy összeget akkor összedobok valami jó kis konfigot.amúgy először próbáld ki az integrált hangkarit aztán ha nem jó veszel egy másikat.Amúgy a csávóhülyeséget beszél mert ha a hangkártya PCIos és vagy PCIos bővítőhely az alaplapon akkor semmi gond.
2011. aug. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A környéken ez a legolcsóbb hely, és a régi gépem beszámítják, és adnak 1 év garanciát, ezért ez jutott eszembe. A netes rendeléstől meg tartok... Tehát pl nem azt kapom, amit rendeltem, vagy ha baj van, akkor a garanciát nem tudom, hogy intézhetem el. Tehát fel kell e küldeni a gépet stb. A hangkártyát én is úgy gondoltam, szóval arra most nem költenék, mert anyagilag nem állok túl erősen. 50-55 ezer max. Itt a gép 55 900 lenne, amiből lejön a régim beadva.
2011. aug. 13. 21:09
 8/11 anonim ***** válasza:
1 év gari??? Te most viccelsz??? Én nem venném onnan a gépemet soha. Én alkatrészenként vettem meg. a procira 3év, vinyóra 5év, RAM-ra 100év, Lap-ra 3 év....
2011. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom hangoztatni hogy a netről rendeld meg!

Ha bemész egy PC boltba jó eséllyel eladnak neked valami noname sz.rt ami már 10 éve ott porosodik..látam a honlapjukon.200W ATX táp? meg s478as Celeron?32MBos VGA? Ennélaz első gépem is jobb volt.

Az ipon.hut csak ajánlani tudom.

A garancia az úgy működik hogyha valami hibát észlelsz akkor írsz nekik egy levelet..a gépért eljön egy futár oda adod neki.ők megnézik ha tényleg van valami hiba akkor ingyen megcsinálják és visszaküldik(ingyen)

Tessék összeraktam egy jó konfigot:

ASROCK N68-S3 UCC

FSP FSP350-60APN

GIGABYTE GZ-KXA

WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS

NEC AD-7260S Fekete

KINGMAX 2048MB DDR3 1333MHz

AMD Athlon II X2 260 3.20GHz AM3 BOX

Összesen: 55.014 Ft

Ha abból a qlrnemtudom miből veszed csak rosszul jársz..de te tudod.én csak próbálok segíteni.

De figyelj mondok egy példát.

Egy PC boltban mondtam hogy rakjanak nekem össze valamilyen konfigot 150ből(monitor nélkül) na abból a 150ből lett 160.de a konfig olyan sz.r volt tiszta noname szutyok. a konfig valójában 110et ért de 110ból 2szer olyan jó konfigot lehetet volna kihozni.

Szóval azt ajánlom iponon vásárolj.

2011. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

teljesen egyetértek az előttem válaszolóval!! Ne vedd onnan ha jót akarsz, ha meg onnan veszed és gondjaid lesznek akkor majd hiába fogsz sírni.

Jól gondold meg mert azért nem éri meg 50-60 kilót kidobni az ablakon egy szarért!!! a meggondolás az jó dolog, én is néha elfelejtem és rosszat veszek meg!!

2011. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!