Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt processzor vételénél...

Használt processzor vételénél milyen hibák lehetnek vele, ha az egyébként működik, és lehetnek-e nem kimutatható hibái?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy lassabb lehet mint új korában vagy ilyesmi.
2011. jan. 19. 20:26
 1/4 anonim válasza:

A legtöbb hibája kimutatható. Van, amelyik látható is (égésnyomok, görbe lábak), de a legtöbb kijön teszteléssel. Általában tökéletes otthonra egy olyan proci, amelyik egy gyilkosabb játéktól/alkalmazástól nem ad kékhalált, de van valami tesztprogi is, ami az összes hibáját kihozza, de szerintem te nem életfentartó készülékbe akarod, így elég egy játék, akadásig emelve a grafikát.

Ha jót akarsz magadnak, akkor keress olyan procit, amelyik nem volt tuningolva. Nem tudhatod, hogy ki csinált belőle kenyérpirítót, általában ettől lesznek az égésnyomok a procin.

Lassabb általában nem lesz, csak instabilabb.

2011. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszadó.

Nagyon köszönöm hogy energiát szántál arra hogy segíts nekem.És hogy ilyen hosszan írtál.

Esetleg még annyit meg tudnál mondani, hogy az égés nyomok alul(a lábaknál) vagy felül lehetnek? Illetve ha nincsenek égések, akkor naggyából meg lehetne bízni( teszt program hiányában) benne? Nekem nincsenek játékaim, és azt sem tudom hogy melyik az a szint aminél előjöhet a kék halál.

2011. jan. 20. 11:22
 3/4 Hintalow ***** válasza:

a processzor a legritkábban elromló alkatrész a gépben, ha esetleg mégi hibás, akkor nem indul el. ennyi.

Még nem találkoztam olyan géppel ahol a proci hibázott volna( ha túlhúzás miatt hibázik, vagy esetleg rosszul felrakott/elégtelen hűtés miatt, az nem a processzor hibája)

2011. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
...lényeg az hogy meg szabad-e venni egy használt procit kockázatmentesen, ha nincsenek rajta külsérelmi nyomok? Lehet hogy így kellett volna feltennem a kérdést, mert így már nem félreérthető.
2011. jan. 23. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!