Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg jobban melegszik egy...

Tényleg jobban melegszik egy 64bites processzor, ha 32bites rendszer fut rajta?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van tapasztalata, kérem írjon, egyszerűen nem tudok dönteni 32 és 64 bit között. Köszi!
2011. nov. 7. 07:51
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez az állítás nem igaz.

64 bites rendszert meg akkor célszerű használni, ha legalább 4 GB RAM van a gépedban.

2011. nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot kitől hallottál, kedves kérdező? :D


Akkor melegszik egy processzor, ha terhelve van - tehát munkát végez, mondjuk videót konvertál, képet renderel, stb stb. Ennek semmi köze ahhoz, hogy 32 vagy 64-bites kódot futtat-e. Ahhoz már nagyobb köze van a melegedésnek, hogy mivel van hűtve.


És mint írták, akkor van szükség 64-bites oprendszerre, ha a gépben levő hardverek össz. memória mennyisége meghaladja a 4GB-ot. (mondjuk 3GB RAM és 1GB-os videókártya már ide esik!)


Az pedig, hogy 64-bites processzort veszel-e nem igazán a te választásod. 2006 óta kb minden processzor 64-bites, kivéve pár nagyon gyenge, különleges modellt.


Szóval mitől is függ, hogy mennyire melegszik egy processzor?

Hűtés, légáramlat: Egy jól szellőző ház csodákra képes, egy nagy hűtőborda pedig még többre.

Gyártástechnológia: Minél kisebb, annál kevésbé melegszik a processzor és ezzel együtt kevesebbet is fogyaszt - VAGY ugyanakkora fogyasztás mellett magasabb órajelre képes.

Persze a tuning is ide tartozik: ha nem a gyárilag megadott órajelen és feszültség mellett fut a processzor, hajlamos NAGYON melegedni és bizony a tönkrement processzorok nagy része is innen származik.


Bárhogy is, én azt mondanám, hogy egy új, modern gépre már mindenképp 64-bites oprendszert telepíts!

2011. nov. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:
100%

Annyi igazság van a dologban, hogy bizonyos műveleteket kevesebb lépésből tud elvégezni egy 64bites rendszerre fordított szoftver. (Pl. 64 bites számok összeadása.)

32 bites gépre fordított szoftver esetén ugyanazt a műveletet több részletben kell elvégeznie, gyakorlatilag emulálnia kell a 64 bites rendszer képességeit. A több művelet meg ugye nagyobb processzorterhelést jelenthet, így valóban melegedhet tőle jobban a processzor.


Egy 32 bites Windowsot arra terveztek, hogy fusson régebbi gépeken is. Nem pusztán a 64 bites számok kezelésén és a megcímezhető memória terén újak a 64 bites processzorok, hanem más téren is fejlődtek, olyan processzorszintű műveletek kerültek bele, ami egy 32 bites processzoron csak több lépésben, nagyobb erőforrásigénnyel végezhetők el.


Egy 32 bites oprendszeren nem tudsz futtatni 64 bites programokat, hiába képes rá a processzorod. Egy 64 bites oprendszeren viszont egyaránt lehetőséged van 64 bites és 32 bites programokat futtatni, így mindenképpen jó választás.


Ha nincs olyan hardvered, vagy speciális szoftvered, ami nem kompatibilis a 64 bites oprendszerrel, akkor érdemes 64 bites rendszert telepíteni.


(Néhány speciális esetben előfordulhat, hogy egy szoftver összességében több processzor erőforrást használ 64 bites környezetben, mint 32 bites rendszeren. De azt hiszem ez elenyésző.)

2011. nov. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen géped van kérdező?

Ha leírod meg mondjuk melyiket érdemesebb.

2011. nov. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!