Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az ACPI többprocess...

Mit jelent az ACPI többprocesszoros PC?

Figyelt kérdés
Ilyenem van és aztse tudom hogy micsoda.
2011. jan. 18. 19:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tehát ebbe nem mehet dualos proci. De ha 775 tűs lenne, akkor sem mehetne, mert az ilyen régi alaplapok nem támogatják.
2011. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 P.O.C. ***** válasza:

"erre az alaplapra tudok rakni erösebb processzort?"


Nem. Vagyis inkább totál értelmetlen pénzkidobás lenne.

2011. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

478-pines foglalatnál a HT-s pentiumok a királyok, de nem a Northwood(130nm) magosak, hanem a Prescottok, de lehetséges hogy nem támogatja az alaplapod őket.

775-pines foglalatnál sokféle P4-es proci van még, alighanem prescottal(90nm) kezdtek, és cedar mill(65nm) lett az utolsó p4-es mag. Ez utóbbi nagyon jól tuningolható, és kevésbé melegszik mint elődje.


Hyper Threading Technology pedig egy olyan fícsör, ami virtuálisan "kétmagossá" alakítja a procit, így némileg gyorsabb lesz multitaskingban, de mivel fizikailag egymagos, ezért egy Pentium D (első generációs fizikai kétmagos) procit sem tudna elverni magasabb órajellel bekapcsolt HT-vel.

2011. jan. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja és hozzátenném hogy az első generációs 775-ös lapok nem támogatják az újabb procikat, hiába ugyanaz a foglalat. Régi a chipset rajtuk...
2011. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez így van. 2005-ben azért vettem 775-öst a 478-assal szemben, hogy milyen jó lesz majd processzort cserélni. Hát tévedtem, mivel ez a 530-as Prescott kb az egyik legjobb, amit támogat a 915-ös chipset.
2011. jan. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!