Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy P4 gépen egyik napról a...

Egy P4 gépen egyik napról a másikra kékhalál jelentkezett: NTFS. SYS MI LEHET A BAJ?

Figyelt kérdés
IDE kábelt cseréltem, próbáltam bebootolni XP telepítővel, LIVE CD-vel, de ugyanaz. Átraktam egy másik gépbe USB átalakítóval is, de akkor is kék halál jelentkezett. A winyó felpörög, egy Win7-es notebook-on pedig sikerült lementenem róla USB átalakítóval.
2011. jan. 4. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
És mi a hibakód, ha szabad kérdezni? Anélkül mintha nem is írtál volna semmit.
2011. jan. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
NTFS.SYS
2011. jan. 4. 01:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Az nem hibakód, az a hibával kapcsolatos modul neve.


Ezen a képen bekarikáztam neked, hogy az említett fájlnéven kívül mi az, ami fontos:


[link]

2011. jan. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

valami ilyesmi:

[link]

2011. jan. 4. 01:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Winyó döglődésnél szokott ez a hibakód előfordulni, vagy fájlrendszer hibánál. Live CD-vel is kékhalálozott? Mert az furcsa lenne ebben az esetben.
2011. jan. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg 0x24-es hibád van, és nem csak valami olyasmi, akkor tényleg esélyes, hogy a halálán van. Egy lemezellenőrzést azért érdemes végrehajtani rajta.


Ehhez nyiss egy parancssort, majd gépeld be, hogy


chkdsk X: /f /r


ahol X helyére azt a meghajtóbetűjelet írod, amelyikkel problémád van.

2011. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!