Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptop az, ami jónak...

Milyen laptop az, ami jónak számít? Mit kell tudnia, egy jó laptopnak?

Figyelt kérdés
Májusban kapok ballagásra laptopot. Olyant szeretnék ,ami megbízható, van hozzá modem, van rajta webkamera. Sajnos nem igazán értek hozzá, hogy mit kell tudnia, ebben szeretnék segítséget kérni. Arra gondoltam, hogy HP laptop kéne, mert az talán megbízható (Bár lehet, hogy ez nem így van..) Olyan maximum 300ezerért válogathatok a laptopok közül.
2009. jan. 26. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mit akarsz rajta csinálni. Modem, wifi, webkamera stb, ma már szinte mindegyikban van, ezek alap dolgok. Netezéshez, filmnézéshez, zenehallgatáshoz elég egy alap gép, olyat már kb 100k Ft-tól kapsz, játékhoz kicsit keményebb gép kell, azokat olyan 150 Ft-tól felfelé lehet kapni. De tudnod kell, hogy laptoppal nem igazán lehet komolyabb játékot játszani, mert leszívja az aksit, ha minden rész fullon megy, tehát kb fél-egy óráig bírja csak a gép. Én a helyedben nem költenék 300at egy laptopra, mert azzal fog elmenni az időd, hoyg félted minden apró karcolástól, inkább vegyél egy gépet 100k-ért, amin dolgozol, és mellé egy asztali gépet 200ért, azon már lehet jókat játszani.
2009. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem is csak arról van szó,hogy lemerül az akksi,ha játszol,hisz lehet azt a laptopot hálózati áramról is használni.Az a helyzet,hogy a játékok ma már olyan gépigényesek,hogy nemhogy laptopon nem érdemes játszani,hanem lassan már rendes asztali gépen se.A legújabb játékokhoz mindig a legkeményebb gépek kellenek.Nem véletlen a különböző játékkonzolok népszerűsége.(Xbox,Nintendo,PS2...)Egyébként egy laptop is lehet ugyanolyan gyors és erős,mint egy asztali gép,attól függ,hogy milyen hardvert építettek bele.Fejleszteni viszont közel sem olyan egyszerű,mint egy normál pc-t,hisz nem olyan könnyű benne alkatrészt cserélni.


Három kilóért ma már nagyon faja kis notit lehet venni.De közel sem biztos,hogy neked szükséged van olyan komoly gépre.A webcamera,wifi, stb,mint mondták előttem,ma már alaptartozéka egy laptopnak.Nincs arra válasz,hogy mit kell tudnia egy laptopnak,az egész attól függ,hogy te mire akarod használni.Szövegszerkesztésre,netre,videozáshoz,zenehallgatáshoz,msnre bőven elég már egy kiló körüli notebook is.De ha videot is akarsz szerkeszteni professzionálisan vagy játszani is akarsz rajta komolyabb játékokat,akkor nem.Sok nagyon jó játék van egyébként,ami elmegy kisebb teljesítményű gépeken is.A márkáról annyit tudok mondani,hogy nekem acer-öm van és lekopogom,hogy nagyon jól muzsikál eddig.Hp-ról meg a fujitsu siemensről viszont rosszakat hallottam.De ez igazából nem jelent semmit.Lehet,hogy másnak egész más a tapasztalata.Végső soron mindegyik made in china...

Épp olyan,mint amikor házimozit veszel.Most melyik lesz a jobb,egy sony vagy egy yamaha?Egy thomson vagy egy lg?Nem lehet ezt így megállapítani.Azt tudom még,hogy a dell meg a toshiba számít nagy névnek notik közt.Meg az ibm.

2009. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek van egy hasonló árkategóriás laptopja.

Félteni félti, de ekkora értéket kell is szerintem. Word Of Warcraft-ot, meg mást is játszik rajta, még soha nem mondta, hogy baja lenne vele. Fél éve van meg neki.

Ha annyiért azt kaphatnám, én nagyon örülnék, habár nekem van asztalim. 3-ért igen gagyit azért csak nem adnak. :)

2009. jan. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Figyi, szerintem Apple-be (www.apple.com) gondolkodj!

A te barátod az egy MacBook! HIHETETLEN, HOGY MIT TUD! Olyan felhasználói élményben részesülsz, hogy az csúcs. Maga az operációs rendszer, a Mac OS X Leopard egy élmény, hiszen a világ legjobbja, éppúgy mint maga a notebook, a MacBook. A konfigurációja tökéletes! Én össze-vissza "kínzom", de persze úgy vigyázok rá mint a szemem fényére, és meg se kottyan neki! Mindenre használhatod! Kényelmes, tényleg az a hordozható aranyos kellemes kategória.


Csemegézz az apple.com-on, és ha meg akarod venni akkor azt az iStyle-ba vegyed pl Budapest Andrássy út www.istyle.hu vagy vegyed meg T-Mobile-nál ( [link] és még netet is kapsz hozzá! Vagy ajánlanám, hogy nézz körül a www.beszeljukmac.com fórumon!


Szerintem a legjobb választás! Eszméletlen, amit nyújt, és persze nagyon vagány!


Bármilyen kérdésed van és nem találod a neten az Apple-lel kapcsolatban, szívesen segítek! Ha kell, megadom a mailcímem is! Üdv.

2009. jan. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És rettenetesen megbízható! Maga a MacBook, mint notebook és a Mac OSX Leopard is! Pl nincs rá vírus... SOHA nem döglik meg!
2009. jan. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!