Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Laptop az egyetemhez? Ősztől...

Laptop az egyetemhez? Ősztől egyetemista leszek, töri szakos, mennyire tudom majd hasznát venni egy laptopnak? sokkal könnyebb lenne úgy az életem?

Figyelt kérdés
Apukám felvetette,hogy ha szükségem lenne rá,venne nekem egy laptopot(valami olcsóbbat),még nem válaszoltam semmit,mert elég sokat dolgozik,nem akarom lehúzni őt ezzel,így is a koli miatt elég sok lesz a kiadás.
2009. aug. 1. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:

hát az csak attól függ, hogy a tanár mit mond. tehát ha sok beadandód lesz, akkor jó lehet.


de általában könyvtárban van ingyen net és gép.

csak be kell menni.

2009. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Hasznos a beadandók miatt, meg vannak tanárok, akiknek rigolyája valaminek utánanézni. Főleg akkor jó, ha nem mész haza minden hétvégén. Nekem az a tapasztalatom a sulis gépekkel, hogy az összes le van amortizálva, nem ülhetsz ott órákig, ha pl beadandót csinálsz, mert a másik hallgató már sürget. Én mindenképpen hasznosnak tartom a laptopot. Ja és ha csak a szórakozás részét nézzük, akkor a koleszben esténként filmnézésre is jó.
2009. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ezt így előre nehéz megmondani. Mond meg, hogy még magad sem tudod, hogy szükséged van-e rá, de ha majd úgy fogod érezni, hogy jól jönne, akkor majd szólsz.
2009. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp hasznos, sőt mondhatni szinte elengedhetetlen, hogy egyetemistaként legyen saját számítógéped és interneted. nem kell mindenáron laptop, de az a legpraktikusabb. nálunk (nyelvszak) rengeteg géppel írott beadandót kell írnunk, sok tanár online tárolja a jegyzetet, online vannak a tanulmányi infók, határidők, források, kötelező irodalmak...stb stb. nem beszélve a kommunikációról, kapcsolattartásról. ha pl távol van az egyik tanár, és neked sürgős megbeszélnivalód van vele, akkor csak dobsz neki egy mailt. ezenkívül vannak tanárok, akik e-mailben is el kell küldeni a szemináriumi dogákat, prezentációkat. az évfolyamoknak általában vannak online fórumaik (pl iwiwen) ahol jegyzettel, vizsgákkal, közösségi programokkal kapcs. dolgokat lehet megbeszélni. amikor tágyfelvétel van, akkor is sokkal egyszerűbb a saját gépedről beiratkozni, felvenni az órákat. vannak az egyetemen hallgatói géptermek, meg a könyvtárban is vannak, de azok általában fullon vannak, és gyakran bekrepálnak a gépek.
2009. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beadandóknál jól jöhet, főleg amelyeket géppel kell írni. Órán jegyzeteléshez is ajánlott, bár szerintem egyszerűbb ha bemész egy füzettel és egy tollal, úgy gyorsabb, és az összefüggéseket is jobban tudod szemléltetni. Én is töri szakos vagyok, most megyek másodévre , nekem nincs laptopom, az itthoni- vagy a könyvtári gépen megtudtam csinálni.
2009. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Én háromszor olyan gyorsan gépelek, mint ahogy tollal írni tudok, ilyen kockáknak jól jön, máshogy nem tudnék jegyzetelni.


Ha koleszba mész, ott tapasztalatom szerint elkel a saját gép, a közösre túl sokan szállnak rá, nem elég biztos a dolog, vagy van, vagy nincs mikor kell.

2009. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,valahogy én is úgy gondolom hogy hasznos lehet,majd még átgondolom..
2009. aug. 1. 17:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én meg lennék bénulva a szakomon saját számítógép nélkül (építész). Minden tervünket fotótablóval együtt kell dokumentálni, nem is nagyon kell részleteznem, hogy milyen jó, hogy saját géped van, mikor éjjel négyre jutsz el odáig, hogy fotózni kéne a makettet. És utána még kinyomtatni... Minden anyagot az internetre tesznek fel, és néhány katalógustól eltekintve minden segédletünk is ott van.
2009. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!