Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptopot érdemes...

Melyik laptopot érdemes választani?

Figyelt kérdés

20 éves főiskolás lány vagyok, és nem játékra kellene a gép. csak hogy net, esetleg film, meg alapvető windows progik fussanak rajta.


ezeket nézetem ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


ha kérhetném indoklást is tudnátok írni.

köszönöm szépen elöre is a segítséget.


2009. jan. 23. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Így ránézve a listára rögvest a HP-t választanám. Bár azt tettem volna...

A többi elég hitvány anyagokból van összetákolva, legalábbis a környezetemben használt tapasztalatokból kiindulva. Nekem ASUS van, na az egy külön történet lenne, hogy még működik.

Ami a legfontosabb: A HP-n kívül a többinek nincs az országban komoly szervízhálózata.

2009. jan. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig kizárásos alapon gondolkodom. Úgy könnyebb eljutni a végén 2-3 gépig, majd ott dönteni.

Az ACER-eket már tedd is kukába. (Pláne, hogy az egyik archív termék - nem megvásárolható.)

Marad az MSI, a HP és az ASUS. Az MSI-t szintén lehúznám szívem szerint, meg az alapján, amit írnak róla.

Marad az ASUS meg a HP. Igazából elég nehéz a választás ezeknél. A HP picit olcsóbb. Viszont raknak rá freeDOS-t, ami ... hát, inkább nem jellemzem.

Az ASUS-ra nem raknak OP rendszert, de bármelyikkel lehet kérni általában. (Linuxot javaslok felrakatni, mert ott általában csak a munkadíjat fizettetik ki - pár ezer Ft.)

A két processzor között nem fogsz észrevenni különbséget, mint ahogy a RAM esetében sem. Minimálisan az ASUS-é jobb, de amire te használod, ott fel sem fog tűnni.

A hang az ASUS-nál probléma nélküli (saját tapasztalat), a másik is szerintem megfelelő lehet.

Egyebekben is hasonlót tudnak - neked nem lesz különbség a kettő között. Kivéve talán a merevlemezt, ahol a HP vezet. (Bár nekem 80 gigás a vinyóm, és félig üres. Tehát a 160 GB bőven elég. De ízlés dolga.)

Az ASUS-nak tényleg nincs magyarországi szakszervize, de ettől függetlenül nyugodtan lehet küldeni javíttatni. Ráadásul az ASUS-ra 24 hónap a garancia, a HP-nél meg csak 12.

Talán ennyi előnye van (szerintem) az ASUS-nak a te szempontodból.


Én most ASUS-t használok, és lehet, hogy a következő is az lesz. De a HP is jó nagyon. Szerintem ez a kettő közül válassz.

2009. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, most látom csak! Windoes-os progit akarsz alá.

Na, hát akkor ne Linuxot rakass fel. (Bár Wine alatt elmegy többsége...) ... Amúgy minek neked Wines progi...? És milyen?

2009. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
csak azért gondoltam az xp-re mert azt már ismerem..a többivel(vista,linux) meg még nem találkoztam, de lehet,h megérne egy próbát a linux(?) ;)
2009. jan. 25. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát persze, hogy megérne! ;)


Most pl. megjelent a Magyarubi. Az Ubuntu linux egy magyar fejlesztő által írt verziója, direkt kezdőknek. De a sima Ubuntut, Debiant, Suse-t is nyugodt szívvel ajánlhatom.

Magyarubi:


[link]

2009. jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!