Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kevés FPS játkokban, akadozgat...

Kevés FPS játkokban, akadozgatnak. Miért? Olvasd tovább:

Figyelt kérdés

Teljesen új laptop, játékokban kevés FPS, lassan, akadozva futnak példaképpen CoD2 30-40 FPS ... Ez elég kevés régi gépnél sokkal gyengébb volt (sokkal) 130 fele mozgolodot.

Mostani gép konfiguráció:


CPU: Intel i5 M450 @ 2,40GHz

RAM: 4 GB DDR3

VGA: Ati Mobility Radeon HD 5470 1GB GDDR3


Oprerációs rendszer: Windows 7 Ultimate x64


(Saját véleményem szerint, az oprencerrel van a baj, túlságosan lehúzza a gépet az Ultimate verzió, Szerintetek?)


2010. dec. 20. 14:47
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
Egyébként meg idézőjelbe írtam nem véletlen. Köszönöm de nagyon jól tudom mi a különbség a Hz és az FPS között...
2010. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
Tehát mégegyszer utoljára. A te géped létrehozza a 200 képkockát, a monitor viszont kevés ahhoz, hogy megjelenítse. (és ha jól tudom az emberi szem is 100 fps környékéig érzékeli)
2010. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Tehát 200 FPS-e senkinek nem lehet? Nekem volt. Ám ugyan ilyen képernyővel lévő gép, gyengébb hardwarekkel nagyobb FPS tud produkálni mint ez.. Itt még a Settlers2 is akad... :D Elég furcsa... Mindenesetre nem értem miért.. De még a te általad 75 öt sem éri el... Max Grafikával 10 FPS... Ugyhogy itt más gond van... Más hozzászoló esetleg? Mert most a semmiről beszéltünk, és nem a megoldásról.
2010. dec. 20. 15:29
 24/50 anonim ***** válasza:

Még egy kis off aztán írok mást is:

Igen. jól mondod, 200fps-e a !monitoron megjelenítve! senkinek nem lehet. Az egy dolog, hogy kiírja, hogy annyival fut, de abból te csak harmadát észleled.


És most, hogy ezt megértettük:


A COD régebbi játék futnia kellene. Próbálj meg egy Omega ATI drivert a géppel, azok elég nagyot dobnak a teljesítményen. Ellenőrizd, hogy hogy semmi más nem használja a procit miközben játszol. Ellenőrizd, hogy van-e lapozófájl, elég szabad memória. Nézd meg a játék beállításainál az AA-et. Lehet ha visszább veszed jobb lesz. Esetleg kapcsolj ki egy két dolgot, nem feltétlen kell a full grafika

2010. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Teljesen minimum grafikán van. Folyamatosan 30 FPS. Azért egy ilyen gépnél, nem kéne :) Hallotam egy olyat, hogy Ultimate verzióban van valamilyen Folyamatos támogatás féle vagy micsoda, és ez lassítja..
2010. dec. 20. 15:39
 26/50 anonim ***** válasza:

Nyomsz egy ctrl+shift+esc-et játék közben és megnézheted a Teljesítmény/erőforrás figyelőben mi használja a gép egyes elemeit.

Tedd fel az Omega drivert utána mondd mi a helyzet

2010. dec. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
csakhogy én is offoljak, akkor lehet nézni 600 fps el egy játékot, ha az plazma tévén megy, mert annak 600hz es a frissítési frekvenciája :D, amúgy meg hiáb megy neki pl 600 fps el neked meg mondjuk 200 al, kvára kiba$zottul de nem lehet észrevenni a különbséget :D
2010. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:

73% - neked tudom irigyelni a türelmed...:D

Jaj, de profi vagy kérdező, igen jó szemed lehet hogy 75Hz monitoron meglátod a 100 és a 200 közti fps különbséget :)

Zárójelben megjegyzem az emberi szem már 35 fps felett nem tudja megmondani amikor több annál, a tvknél csak azért van 50/100Hz, mert az egész képet lefríssíti, és kis frekvencián villogásnak látszana, de ebbe ne menjünk bele mert te úgysem értenéd...

2010. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
a fenti válaszom a 2. oldalra vonatkozik
2010. dec. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Eszméletlen milyen értelmes vagy, kedves kérdező..

Szedj le egy ati drivert, tedd fel.

Alapvetően a laptopokat nem erre találták ki, hiába ugyan ilyen a vga-m a laptopomban, akkor is egy 2002-es mmorpg 30 fps-el megy maximum. Nem győzöm hangsúlyozni, a LAPTOPOK NEM JÁTÉKRA VANNAK.

Egyébként 4 Gb ramból max 1-et szed le az x64-es windows, még annyit se.

Egyébként hiába van 4 Gb Ramod a laptopba, sebességben ez sosem tudja felvenni a versenyt egy 2 gigás DDR2-es rammal, ami asztali gépbe van..

2010. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!