Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol BE a gépem magától?

Miért kapcsol BE a gépem magától?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy laptopom. A gondom a következő: Ha hibernálom - de nem nyúl hozzá senki - random idő múlva bekapcsolja önmagát. Egyszer leültem elé és elkezdtem figyelni, mit csinál. Semmi. Bekapcsol, nem csinál semmit, majd a megadott 10 perc múlva visszahibernálja magát. Majd újra bekapcsol. Ez 5 perctől 5 óra hosszás időben bármikor megteszi. Volt, hogy az éjjel kapcsolt be. Frászt is kaptam :)

Normál kikapcsolásnál nem csinál ilyet.

De az asztali gépem, egyszer ugyanígy normál kikapcsolás után fogta magát és beindult. Azt kihúztam a hálózatról egyből. Azóta nem csinálja.

számtech végzettségem van, de ilyet még nem hallottam. Ötletek? :S


2010. nov. 20. 17:05
 1/3 anonim válasza:

:D::D:D

nekem pont ez volt a gépemmel amit most adtam el :D

kikapcsoltam, egy darabig nyugodt állapotban volt, aztán éjjel valamikor bekapcsol amikor úgy gondolja :D

én az áramingadozásra gyanakodtam...

de konkrétan én sem tudom, bocsi :S

2010. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mert a 230V-os hálózaton nem a megszokott szinusz feszültség van, hanem a készülékek be és kikapcsolása tranzienseket vált ki, és így az 50Hz-es hullámon kívül tekintélyes amplitudójú felharmonikus frekvenciák jelennek meg, és így az eredeti hullám torzul.


szemmel is látható, amikor villan egyet a lámpád, amikor bekapcsolod a porszívót, ugyanabból a konnektoraljzatból.


Erre érzékenyek a kapcsolóüzemű tápegységek, amik a gépekben vannak.


Megoldás: notebookban tarts akkut, vagy keress másik fázisról működő konnektort, vagy vegyél szünetmentes tápegységet, vagy ne használd a készenléti állapotot.

2010. nov. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2010. nov. 20. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!