Linuxra minden videó filet lejátszó software?
Igen, alapból fekete+logó és nincs rajta gomb. Minimalisztikus. Mpv-be belehúzod a kívánt tartalmat és lejátszod vele, kilépni alt+f4.
Konfigolni is lehet, ott tudsz adni neki kilépő gombot, stb...
Egy előre készített forkja: [link]
Egy csomó beállítás is okozhatja a laggot, lásd: https://www.youtube.com/watch?v=LpjEvcU9DEk
Gstreamert és VAAPI-t rakd fel, engedélyezd. Archon is tumbleweeden is ütköztem ilyenbe, ezeket felrakva nem volt gond utána.
#13 "belehúzod a kívánt tartalmat és lejátszod vele, kilépni alt+f4"
Ez a Linux meglepetések rendszere!-nem gondoltam volna hogy létezik ilyen minimalisztikus software.
#10
"Fedora és nobara frissíteni olyan rohadt lassú volt, hogy néhány hét után dobtam."
Fedora 41-ben már dnf5 van, ez jóval gyorsabb, mint a korábbi verziók.
14 és 17-nek.
Pontosan, egy csomó ilyen minimalisztikus cucc van, sokszor jól jönnek ha nem bonyolult a feladat amit végre kell hajtani.
Nincs rossz distro. Van stabil meg gyakran frissülő. Nem kell "küzdeni" velük. Kicsit tanulni kell, karban tartani, tapasztalni. Más szemszögből problémát megoldani. Van amelyik kevésbé igényli a karbantartást, van amelyik sokat igényel. Határ a ....
16-nak.
Amióta dnf előrelépést kapott tényleg gyorsabb. Perspektívába rakva viszont nem olyan gyors mint arch, legalábbis nekem.
"eleve olyat kerestem, hogy még csak véletlenül sem hasonlítson a Windowsra"
Háát... mondjuk eleve a SUSE alapból a KDE-t preferálja, ami azért ugyanaz a klasszikus felület, mint amit pl. a Windows is használ...
Más szemszögből nézve meg egyik sem hasonlít a Windowsra, főleg a "motorháztető alatt" nem. Az meg egyénfüggő, hogy a felület felépítését attól, hogy van főmenü, ablakok, tálca, stb. ki mennyire tekinti "Windowsra hasonlítónak". Vannak, akkk szerint ettől már valami "majdnem Windows", én meg azt mondom, hogy baromira nem. A felület csak egy dolog, de ha már ennél is maradunk, maga a Microsoft is azért más helyekről inspirálódott, amikor a Windows felületét megalkotta. És nem sátántól való beismerni, és ettől senki nem lesz Windows-fan, ha belátja, hogy bizony ez a főmenü - asztal - tálca felépítés egy nagyon praktikus konstrukció, és egyáltalán nem a Microsoft sajátja.
Nem mellesleg: pl. a Mint sem áll közelebb a Windowshoz, mint a Tw. Sőt, akkor már inkább pl. az Ubuntut mondanám, aminek az alapértelmezett felülete jócskán eltér a Windowsétól.
Ez a "véletlenül se hasonlítson rá" meg elég megfoghatatlan dolog. Félre ne érts, én is gyűlölöm a Microsoftot, a legutolsó Windows, amit a gépem közelébe engedtem, a 7 volt, azóta hallani sem akarok róla, hogy Windows legyen a gépemen, de mégsem az volt a fő szempont, hogy még véletlenül se lehessen rámondani, hogy ebben vagy abban picikét hasonlóak. Ezen már csak azért sem érdemes rágódni, mert a lényeg a felszín alatt van. Nem attól lesz egy rendszer Windows, hogy van egy "Start" menüje.
Egyébként minimális erőfeszítéssel akármilyen asztali környezetet, vagy ablakkezelőt feltehetsz rá, szóval kb. telepítgetésekkel együtt fél óra, hogy egy Mintre ráhúzd a KDE-t. Maga a Mint meg semmivel nem hasonlít jobban a Windowsra, mint a TW.
"nem félek használni a Terminált"
Ez egy határozottan jó jel. :-) Persze, nyilván, a fontos dolgairól az embernek legyen mentése, de amúgy valóban a tudáshoz vezető legjobb út a kísérletezés.
"Windowszos logikával a Linuxon nem sokra megyek"
Na, pont ez a különbség a két rendszer között: alapvetően nagyon más a logikájuk. Alapvető felhasználói szinten persze nincs nagy különbség köztük, de a rendszer felépítése, logikája ég és föld.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!