Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire rizikós a BIOS...

Mennyire rizikós a BIOS frissítése? Az én esetemben szükséges?

Figyelt kérdés

Nagyjából azért jól működik minden a gépen, ritkán kapok crash-t játékoknál, de azért néha persze zavaró, de eltűröm, mivel elenyésző.

Processzorom R5 7600X

Alaplap GIGABYTE EAGLE AX


A gyártó oldalán úgy írja, hogy elég neki a legelső BIOS verzió is (jelenleg is ez van rajta), de mivel láttam, hogy vannak frissebbek is már fent, arra gondoltam, hogy ráfrissítenék. Még nem csináltam ilyet, így elég óvatos vagyok, biztos van itt olyan, aki ezzel tudna segíteni, azt megköszönném.



ma 13:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kicsit megosztóak lettek itt a vélemények :D, így inkább felteszem azt a kérdést, hogy ha elcseszem akkor valahogy vissza lehet állítani az előző bios verziót?
ma 16:30
 12/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp ajánlott BIOS frissítés előtt a régi verzió mentése, ha a BIOS erre lehetőséget ad.

Igen, ha frissítés után hibákat tapasztalsz, többféle módon visszaállíthatod az előző BIOS verziót, ha a hardvered támogatja ezt a funkciót. Néhány alaplap (például az MSI, ASUS vagy Gigabyte bizonyos modelljei) lehetőséget biztosít a "BIOS Flashback" nevű funkcióra, amivel visszatérhetsz egy korábbi verzióra USB-meghajtó használatával.

ma 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11

10 éves lapokban még kivehető 8 lábú bios chip volt foglalatban amibe ebay-ról rendelhettél 2-3ezer forintért újjat vagy átrakhattad ingyen a haverod azonos típusú lapjába a frissítés idejére.

Manapság már be van forrasztva, így szervízbe kell vinni (~bármelyikbe) és ott könnyen olcsón megcsinálják.

ma 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!