Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenne egy alaplap amiben...

Darklord88 kérdése:

Lenne egy alaplap amiben integrált vga van .Win 10 van a gépen. A monitor egy hkc .A próbléma ,hogy a monitor max felbontása 1366x768 de a képernyőfelbontásnál nincs ilyen csak 1280as felbontások ,alatta lévőek és 1440+ felbontások.?!

Figyelt kérdés

Hogy lehetne ezt beállítani a megfelelő beállításra?

Vga: [link]

Monitor : [link]


szept. 14. 10:21
1 2
 1/13 CspCsj ***** válasza:
76%

Start menü gombon jobbegérgomb > Eszközkezelő > ha a Videokártyák kategóriában "Általános Microsoft videokártya" szerepel, akkor nincs fent illesztőprogram (driver).

[link]

szept. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen monitorom, amin nem lehet beállítani a natív felbontást(szintén 1366x768). Nos én próbálkoztam mindenféle driverrel, alaplapi vga-val, dedikált videokártyával(többel is). A monitor alap felbontását semmiképpen nem tudtam beállítani. Nekem is csak 1280-as felbontások voltak. Linux-al is elindítottam, azon se volt jó. Próbáltam VGA és DVI kábellel is, ugyanaz. Úgyhogy arra jutottam, hogy nagy valószínűséggel a monitornak lehet valami nyavalyája.

Érdekesség: Rákötöttem egy laptopra, aminek szintén 1366x768 a felbontása. Ebben az esetben viszont be tudtam állítani ezt a felbontást a monitoron is. Nem értem. Különösebben nem zavar, mert van egy szobányi monitorom, de ez kifogott rajtam, pedig jó lett volna tesztmonitornak, mert pici, de így, hogy oválisak meg homályosak, szellemképesek az ikonok nem sok hasznát veszem.

szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy működne, hogy amikor a tálcán az "Intel HD grafikára" kattintok (csak egyet), akkor nem a "grafikus tulajdonságokat" kell választani, hanem a "grafikus lehetőségek" => "egyedi felbonások" -at.
szept. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-mas nálam ott nincs olyan opció ,hogy grafikus lehetőségek se egyedi felbontás
szept. 14. 14:25
 5/13 anonim ***** válasza:

És ha a win10 keresőjébe beírod, hogy: képernyő felbontás (resolution)...?

Hátha ott elő lehet csalogatni azokat a beállításokat.


És az is számít, hogy melyik felbontáshoz mekkora képfrissítési frekvencia tartozik. Lehet, hogy az a baj.

szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Esetleg egyéb programokkal?


pl. ez nem tudom, hogy nálad működne-e:

(Ennél van 32 és 64 bites változat is)

[link]


Csak (úgy tűnik,) a másodlagos megjelenítő felbontásával ez nem tud mit kezdeni, ha úgy adódna, hogy az is lenne.

szept. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha simán a képernyőbeállításoknál cserélek felbontást ahol ugye nincs 1366os ott cserél is felbontást.De az intel programba hiába váltok felbontás ahol szintén nincs 1366os felbontás ott érdekes módon nem vált a felbontásokon.
szept. 14. 15:39
 8/13 A kérdező kommentje:
6os leszedtem azt is de ott sincs 1366os felbontás.
szept. 14. 15:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az eggyel vagy kettővel régebbi Intel programban rendesen benne van az a felbontás is.

De elméletileg a gépnek alapból fel kellene ismernie a "natív" felbontást.

szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!