Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom kikapcsolni az...

Hogyan tudom kikapcsolni az integrált grafikát?

Figyelt kérdés

Adott egy Dell Inspiron laptop.

I7-6700HQ, GTX 1050Ti 4Gb, 32Gb RAM, 2Tb SSD.

A gond az, hogy újratelepítettem, és azóta az igpu-t használja játékokhoz, a dedikált kb 6-7%-ban mozdul meg.

Legfrissebb driver van fent mindenből(Dell driverkezelője által), a dedikált van kiválasztva elsődlegesnek a Windowsban és a Geforce appjában.

Mégis ha játszok, 100%-ot ír a HD530-hoz és a 6-7%-ot a 1050Ti-hoz.

Biosban nem találtam erre opciót.


szept. 8. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Tedd fel a videokártya driverét az NVIDIA oldaláról.
szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam, mindenből a legfrissebb driver van fent.

A gpu drivere 2024.08-as.

szept. 9. 00:52
 3/9 Szabi15 válasza:
Laikusként kérdezem csak, de eszközkezelőben nem lehet letiltani azt a vidit? Vagy abból probléma lesz?
szept. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 próbáltam letiltani de akkor átállt az általános microsoft videokártyára, ami még rosszabb volt mert 640x480-as lett a kép.

Valamiért olyan mintha mindenképp kellene futnia az intel HD-nak is.

Vagy esetleg okozhatja az, hogy Windows 11 van a gépen és azzal nem kompatibilis?

szept. 9. 06:32
 5/9 MGéza ***** válasza:
100%

Ember, hagyd a fenébe a Dell gyári driverfrissítőjét. Nvdia telepítő legyen meg, azzal ismertesd fel a kártyát és telepítsd, kell hogy legyen hozzá Win11 driver.

Persze elképzelhető hogy ez rendben van, driverek stimmelnek, itt jön képbe a másik, gyakori user hiba: A videokimenet a monitorról a videokártyába legyen bedugva és ne az alaplapba! Van aki nem tudja hogy a számítógép BIOS-ban általában a videovezérlő "cable select" módban van, tehát ha az alaplapba dugod akkor(ha van) a prociba építettet használja, ha a kártyába akkor azt. Magyarán hiába akarod te a windowsban kiválasztani a helyesen feltelepített videokártyádat használni, ha egyszerűen nincs csatlakoztatva.

szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MGéza ***** válasza:
100%
Ja bocs látom laptop... Nos ott nem működik a dolog. Ott az van hogy teljesítményorientált a dolog, magyarán az Nvidia gpu csak akkor aktív, ha játszol vagy ilyesmi. Az asztal megjelenítéséhez, facebookhoz, youtuben filmet nézni elég az Intel HD, így be sem kapcsol, csak ha kell. Valamit mókolni kell az nvidia vezérlőpulton, nézd át a gaming beállításokat, satöbbit. Youtubet is érdemes átnézni, hátha van valami a témában.
szept. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

pl. itt beállíthatod, hogy csak a videokártyát használja.

[link]

szept. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt is megpróbálhatod, hogy törlöd amit a Dell driverkezelője tett fel és amit automatikusan a Win.11 tesz fel avval használod.

Én pl. mindig úgy használom amit a Win.11 vagy a 10 automatikusan telepít és még soha nem volt vele gondom.

szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Így próbáld meg.


BIOS-ban történő letiltás:

Indítsd újra a laptopodat, és nyomd meg többször az F2 billentyűt a BIOS-ba való belépéshez.

A BIOS-ban keresd meg a „Video” vagy „Graphics” menüt.

Keresd az opciót az integrált grafika letiltására („Integrated Graphics” vagy „iGPU Disable”).

Ha megtaláltad, kapcsold ki.

Mentsd el a változtatásokat és indítsd újra a laptopot.


Windows beállítások használata:

Kattints jobb egérgombbal az asztalon és válaszd ki a NVIDIA Vezérlőpult-ot.

Navigálj a 3D Settings > Manage 3D Settings menüpontra.

Itt az „Preferred graphics processor” opció alatt válaszd a High-performance NVIDIA processor lehetőséget.


Eszközkezelőben történő letiltás:

Nyomd meg a Win + X billentyűkombinációt, és válaszd az Eszközkezelő lehetőséget.

Keresd meg a „Display adapters” alatt az integrált grafikus kártyát (valószínűleg Intel HD Graphics).

Kattints jobb gombbal rá, és válaszd a Letiltás opciót.


Ezek a módszerek segítenek, hogy csak a dedikált GTX 1050Ti-t használd.

szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!