Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a számítógépben videókártyá...

Ha a számítógépben videókártyát cserélek vagy integrált videókártya használata után teszek külön videókártyát a konfigba akkor mindenképpen törölnöm kell az előző GPU driverét? Lehet abból baj ha rajtahagyom? Hogyan tudom uninstallálni?

Figyelt kérdés

aug. 20. 11:53
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
21%

integraltat nem kell torolni


viszont ha nem frissiteted elotte erdemes megtenni


pcie vga driveret nem art letorolni

kikapcsolod berakod ujat

majd amd/nvida vagy intel oldalarol letoltod a drivert hozza felrakod


ha normalisan lett felrakva windowsban telepitett programoknal ott kell legyen amd/nvidia/intel vga val kapcsolatos dolog

aug. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell törölnöd semmit ha eddig a procijét használtad.

Majd csak akkor kellene törölnöd a mostani videokártya driverét ha később más videokártyát tennél bele a mostani helyet.

aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha videokártyát cserélsz a Display Driver Uninstaller (DDU)-val tudod törölni a régebbi videokártyád driver-át.
aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Integrált esetében nincs teendő, beteszed az új kártyát, felpattintod a driver-t hozzá, kész.


AMD-Nvidia csere után érdemes, de nem feltétlenül kötelező letörölni az előzőt. Azért jobb ha mégis, vagy ha valami nagyon bugol (kevés FPS, vagy lagolás, drop stb van). Én nem feltétlen bízom a DDU-ban, mindkét nagy gyártónak van cleanup tool-ja. Ha intel-es kártyád van akkor mehet a DDU.


AMD (használtam már, minden okés volt):

[link]


Nvidia-é elvileg ez:

[link]


De részben Windows-ban is megoldható (Vezérlőpult > Programok telepítése/törlése). Rosszabb esetben DDU.

aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!