Mit lehet csinálni ilyen esetben?
#6:
A RAMMap-ban látott nonpaged elemet pont nem fogja mutatni a Feladatkezelő:
- Process private + Shareable = futó programok/rendszerfolyamatok által használt memória (ezt kapod, ha Feladatkezelőben összeadod a futó programok memóriamennyiségeit)
- Mapped file = futó programok/folyamatok fájljainak memóriában tárolt "másolata" (írt/olvasott program- és adatfájlok tartalma)
- Paged + Nonpaged pool = lapozható/nem lapozható memóriakészlet, vagyis a virtuális-memória kezelés, ha magas (1GB fölött) azt gyakran hibás driver memóriaszivárgása okozza. (pl. LAN/WLAN)
Köszi a válaszokat.Annyi történt hogy a mai bekapcsoláskor jött egy automatikus firmware frissítés, ezután pedig lecsökkent a RAM használat.Még mindig magasabb mint kéne, gondolom még javítanak rajta.Az előzményeknél BIOS frissítést ír.
Ha a feladatkezelőben nem látsz rendkívül nagy memóriahasználatot, de a rendszer mégis abnormálisan magas RAM-kihasználtságot mutat, akkor az alábbi lehetőségeket érdemes megvizsgálni:
1. Memória szivárgás (memory leak)
Bizonyos alkalmazások hibás működése miatt előfordulhat, hogy egyre több memóriát foglalnak le, de nem adják vissza a rendszereknek. Ezek az alkalmazások nem feltétlenül tűnnek ki a feladatkezelőben.
Próbálkozz a Feladatkezelőben a "Részletek" füllel, hogy láss részletesebb információkat az egyes folyamatokról.
2. Háttérben futó rejtett szolgáltatások vagy folyamatok
Vannak olyan szolgáltatások vagy folyamatok, amelyek nem jelennek meg az alapértelmezett nézetben. Ezeket a feladatkezelőben vagy a Windows Szolgáltatások ablakban lehet megkeresni.
Nyisd meg a Feladatkezelőt, és nézd meg a "Szolgáltatások" lapot, hogy fut-e valami, amit nem ismersz.
3. Virális vagy malware fertőzés
Egy kártevő is okozhat rejtett magas memóriahasználatot. Érdemes lenne egy vírusirtót vagy kártevő-ellenőrző programot futtatni a gépen.
4. Windows Memory Compression
A Windows modern verzióiban található memória-kompresszió technológia, amely a RAM-ban lévő inaktív adatokat tömöríti. Ez néha magas memóriahasználatot mutathat, bár az nem ténylegesen teljes kihasználtság.
5. Hardverrel kapcsolatos problémák
Ha a RAM fizikailag hibás, akkor előfordulhat, hogy a rendszer rosszul kezeli a memória kihasználtságot. Érdemes futtatni egy memóriadiagnosztikai eszközt (pl. a Windows beépített "Windows Memory Diagnostic" eszközét).
6. Frissítések telepítése
Ellenőrizd, hogy az operációs rendszer és az illesztőprogramok naprakészek-e. Néha egy frissítés megoldhat memóriahasználati problémákat.
Lépések a probléma elhárításához:
Indítsd újra a gépet, majd nézd meg, hogy a probléma újra jelentkezik-e.
Futass egy alapos víruskeresést.
Ellenőrizd a frissítéseket.
Nyisd meg a Feladatkezelőt részletesebb nézetben, hogy lásd, mi használ sok memóriát.
Ha ezek nem segítenek, még lehet mélyebb hiba is, például a rendszerhibák vagy a telepített szoftverek között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!