Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes még ma 8Gb Ram-al...

Érdemes még ma 8Gb Ram-al laptopot venni?

Figyelt kérdés

Tönkrement a régi laptopon, és szeretnék venni egy minél olcsóbbat. Néztem pár helyen, 100-150 ezer Ft között jellemzően kapni 8Gb Ram-al, és Win 11-el alap laptopot.

Ez jelenleg elég Office-ra, netezésre, online ügyintézésre, néha filmnézésre?

Nem játszani akarok, csak azért kell itthon, hogy ne a telefont kelljen bökködni a szüleimnek, ha valaminek utána akarnak nézni, vagy elintézni a neten.

Mindenképp újat akarok venni.



aug. 30. 17:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
26%

Határeset. Ezeknek a dolgoknak elég 8GB RAM,viszont ha AMDt veszel ott gyakori hogy az integrált videónak 2GBot osztanak ki a 8-ból és akkor már csak 6 marad...


Próbálj ki egyet, ha úgy látod elég akkor hajrá.

aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
14%

ilyen olcson nagyon fontos egy normalisabb proci benne


mivel annyi van ujonan boltokba hogy ossze se lehet szamolni, ezert nehez megmondani mit vegyel es mit ne


fentebbi arakban legalabb fotipus szeriakat meglehet adni hogy i5, i7 Ryzen 5, 7

amivel nagyon mellenyulni nem lehet


de ilyen lenti savban ezek nincsenek jelen igy megkel tudni adott tipus nem e harmatgyenge hogy ne csak penzkidobas legyen

mivel procit azt nem tudsz cserelni kesobb

ramot sokszor lehet boviteni 1 foglalat legalabb van

es amugy 8GB netezos/filmezos gepbe azert eleg mondhatni boven

mas kerdes hogy manapsag 16 a "minimum"

de emlitett szerias procis laptopok es 16GB osok ugy 200 tol indulnak


hasznalt mondjuk megint mas opcio akar hivatalos rendes 1-2eves garival is 150ert 200-250ezres ujonan arkategorias laptopot talalhatsz

aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
18%

windows t nem tudod te vagy valaki telepiteni?

mert szurke windows par ezer FT


mig boltban ha valos teljes arat beleszamoljak az jo sokat elvisz, ami azt jelenti win nelkul sokkal jobb gepet kapsz azonos arban

aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
14%

[link]


windows 11 el aruljak

eros modern procival

es sok helyen 150ezer alatti


szoval eleg jo pl. ez

aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Windows telepítést meg tudom oldani magam is. Nem tudom, mennyit szoktak rászámolni az oprendszerre, ha azzal vesz az ember gépet. Őszintén szólva nem mostanában vettem új gépet, nem vagyok tisztában az ilyen költségekkel.


Asus Vivobook, ami linkeltél, egész jónak tűnik így elsőre, én is ezeket nézegettem árukeresőn, igaz, nem pont ezt a típust.

Én ezt néztem:

[link]


Még egy ilyen Acer-t:

[link]

aug. 30. 17:41
 6/22 anonim ***** válasza:
40%
Alap felhasználásra elég a 8 GB. Az asztalimban 16 van de csak játék közben van kihasználva, netezés, filmezés alig viszi. Inkább a processzor a fontos, Celeron/Pentium/Athlon kerülendő, i3/Ryzen 3 vagy attól felfele már jó. Illetve SSD legyen benne, ne HDD (manapság is kapható olyan laptop amiben az elavult, lassú HDD van).
aug. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

150-be belefér 16 giga ram is. Itt van pl egy Acer 16 giga rammal.

[link]

aug. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Inkább 16 GB RAM-al vegyél mert vannak olyan laptopok amelyekben nem lehet bővíteni.

- pl. https://www.youtube.com/watch?v=Gb8CmV__PMk


Nálam az is alapvető, hogy USB Type-C csatlakozó is legyen rajta.


Ryzen 3

[link]


Ryzen 5

[link]

aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 CspCsj ***** válasza:
13%

150-be még világítós billentyűzet is belefér.

[link]

aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
A 100-150 ezres belépő szintű gépejjel nem csak a 8GB RAM lesz a probléma. Gyengék, lassúak, rövid élettartamúak.
aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!