Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet tv készülékről...

Tenkes Béla kérdése:

Hogy lehet tv készülékről műsort fel venni?Nyilván videómagnót,DVD felvevőt ism!A winchester ugye leformázza magát a tv-re amit utána nem ismer fel más eszköz.Van e olyan meg oldás ami tv-ből rögzíti és más eszközön is jó?

Figyelt kérdés

aug. 21. 18:58
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen kódolású a TV előfizetésed: DVB-C, DVB-S, IPTV stb.

Illetve hogy élőben akarod felvenni (miközben nézed), vagy TV nézés közben egy másik csatorna műsorát szeretnéd rögzíteni, esetleg otthon sem lennél, tehát időzítve?

aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

CspCsj

A lényeg a tv'ről felvett műsor lejátszható legyen laptopon pl.Most hogy az időzített vagy sem mindegy

aug. 21. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
TV készülékről kb sehogy. Az előfizetéses (kódolt) adások titkosított fájlként mentődnek csak a felvevő TV-n nyithatóak meg. Set-top-boxról HDMI capture card-dal lehetséges felvenni TV adást a számitógéppel.
aug. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 Nem ez a lényeg. A TV-d felvett műsorai csak ugyanazon a TV-n fognak lejátszódni, hiszen a csatornáért és így a műsorért is fizetsz, jó is lenne ha gyárilag ezek lelophatóak lennének, hiszen így a felvett filmet bárkivel megoszthatod.
aug. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így megy, de ez nagyon bonyolult. Biztos vannak egyszerűbb megoldások is:


Alapvetően olyan szolgáltató kell, ami DVB-C jelet ad, kódolatlanul. Pl Digi. (Bár ugye nekik is vannak kódolt csatornáik, film csomag, felnőtt csatorna, ilyesmik. Elvileg ezt még meg lehet oldani.)

Utána kell egy jobbfajta tuner kártya a gépbe, vagy létezik hálózati tuner is (nekem ilyen van, 4db tunerrel, azaz 4 csatorna nézhető egyszerre)


Alapvetően itt akkor van egy olyan lehetőség, hogy szépen telepíted a tuner programját gépre, behangolod a csatornákat, és élvezheted korlátlanul, rögzíthetsz, bármit csinálhatsz.

-nekem nem így van. Nekem rá van eresztve az otthoni kis ubuntu linux szerveremre az egész, ami megy 0-24. Tvheadend program kezeli, és küldi ki internet hálózatra, http alapú adatfolyamra konvertálva. Tehát én most a világon bárhol elérem a saját szerveremet, és tudom nézni az otthoni tv csatornákat, rögzíteni, visszajátszani...


IP TV szolgáltatóknak (pl telekom) saját box-uk van, ott legjobb esetben is csak a hdmi kimenetről tudnál rögzíten, ahogy írták már, egy capture card-dal.


De nézz fel egy ncore-ra, lehet már rég fent van a tartalmad, és nem is kell vacakolni rögzítéssel.

aug. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Léteznek olyan külső tunerek (DVB-C/T/S set-top-boxok), amik fel tudnak venni szabvány formátumban, ilyet kell keresni.
aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!