Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD külső ház vagy SATA-USB...

HDD külső ház vagy SATA-USB kábrel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

3,5 HDD esetén megbízható a SATA-USB kábel használata is (ha nem éri lökdösés/rázkódás használat közben a HDD-t)?

Sok 3,5 HDD ház műanyag, nem rendelkezik ventillátorral, rosszul szellőzés miatt meglehetősen fel tud melegedni a HDD.

Valamint - úgy tűnik - arra is jó a SATA-USB kábel - nem tudom ilyen célú használatkor mennyire megbízható - hogy USB porton keresztül lehessen belső DVD írót külső DVD íróként működtetni. Kábel rádugásakor elindul.



jún. 11. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

SATA-USB kábelt ajánlom, amihez mellékelnek tápegységet a 3,5 HDD és a DVD író miatt.

Nekem/nálam már ezer éve megbízhatóan működnek ezek.

Az se baj, ha olyan "kábel", amelyre egyszerre legalább kettő eszköz is ráköthető.

jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
SATA-USB kábel tök ugyanaz mint a HDD tok csak ugye a műanyag ház nélkül. Nuku különbség, ugyanúgy fog működni mindkettő. Csak ugye 3.5" HDD-hez táp is kell, nehogy véletlen olyan kábelt vegyél ami ezt nem tudja (95% nem tudja, mert azt gondolják 2.5"-hez fogod használni)
jún. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyan kábelt vettem, amelyhez tápegységet is mellékelnek.

1. hozzászóló írta, hogy van kábel, ami akár 2 eszközt is képes fogadni, ez jóval drágább?

jún. 12. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem néztem utána a dolgoknak, hogy kapható-e olyan kábel, amire 2db sata eszköz köthető, de biztos. Kellene, hogy legyen.

Mert amik nálam vannak kábelek, azokra csak 1db SATA és plusz 1db 2,5 IDE/PATA és/vagy 1db 3,5 IDE/PATA eszköz köthető.

Vagyis úgy oldom meg, hogy az egyik usb-sata kábelre rakok egy régi DVD-írót és egy újabb HDD-t, a másikra meg fordítva.


De van olyan dokkolóm (vagy minek hívják), amibe 2 darab sata HDD megy bele. Abból a dokkolóból kettő sata adat+táp kábellel kivezettem a csatlakozókat, így azt is tudom használni akár DVD meghajtókhoz is. stb, stb.

jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pontosítva:

úgy oldom meg, hogy az egyik usb-sata+IDE(Parallel ATA) kábelre rakok egy régi DVD-írót és egy újabb HDD-t, a másikra meg fordítva.

jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!